Inspirace

Kam ukládat lyže a snowboardy, aby byly po ruce

Od   | 

Na lyže nebo na kolo? Obojí právě teď můžete provozovat, tak pro ně najděte praktické místo, kde se nebudou ničit a budou po ruce. Přinášíme bohatou inspiraci jak na to a věříme, že se o sportovní miláčky postaráte.

Řešení je velmi snadné – na trhu totiž najdete nejrůznější držáky, které se instalují na stěnu nebo do stropu a pořizují se podle toho, co všechno chcete uložit. Z toho vyplývá, že nejdříve musíte najít vhodný prostor.

Pokud není místa nazbyt, můžete držáky instalovat i do stropu.

Pokud není místa nazbyt, můžete držáky instalovat i do stropu.

Které je to správné místo?

Vzhledem k tomu, že lyže a snowboardy jsou především dlouhé, musíte najít alespoň dvoumetrový prostor, kam držáky umístíte. Jste-li vášniví lyžaři a jezdíte často na hory, pak by umístění mělo být po ruce, tak aby vás neobtěžovalo sundávání a ukládání. Držáky jsou v tomto případě pohodlné na stěně ve výšce ramen a níž. Takové místo najdete třeba v garáži před autem, nebo vedle něj. Pokud nemáte místo, pak nezbývá nic jiného, než je instalovat do stropu. V takovém případě nezapomeňte, že z nich bude kapat voda, proto by pod nimi nemělo být cokoliv, čemu voda vadí (lyžáky, nářadí apod.)

Pokud je to možné, instalujte horizontální držáky do výšky, kam snadno dosáhnete.

Pokud je to možné, instalujte horizontální držáky do výšky, kam snadno dosáhnete. Držák firmy Kovtec

Snowboard ukládáme nejlépe položený, sjezdové lyže a běžky můžete klidně nechat stát na patkách. 

Vertikální držáky lyží mohou snadno využívat i děti. Držák firmy Kovtec

Vertikální držáky lyží mohou snadno využívat i děti. Držák firmy Kovtec

Možností uložení je víc

K uchycení lyží a snowbordů existují samostatné držáky, které pojmou od jednoho do deseti páru lyží, přičemž se ukládají nad sebe nebo dva páry vedle sebe a do řady nad sebe. Kupují a montují se samostatně, tedy můžete ovlivnit jejich rozpětí a počet. Koupit můžete i stojan s předem vyřezanými otvory pro uložení, který sice nedovoluje umístění dalších párů lyží, zato bývá jeho součástí police pro uložení lyžařských bot a přileb. Častokrát nechybí háčky na čepice a rukavice. Poslední možností je volně stojící stojan, který ovšem už zabírá cenné místo. Jeho předností je však mobilita, takže ho můžete snadno přesunout z místa na místo. Za zmínku stojí i fakt, že součástí řady držáků lyží a snowboardů jsou i držáky kol. Zpravidla pojmou až čtyři kola.

Tento držák pojme jak lyže a běžky, tak i kola, a přitom nezabere mnoho místa. Ruční-nářadí

Tento držák pojme jak lyže a běžky, tak i kola, a přitom nezabere mnoho místa. Ruční-nářadí

Držáky jsou vyráběné nejčastěji z kovu nebo dřeva, našli jsme dokonce i z plastu. Při výběru se ptejte na hmotnost, kterou udrží, a šíři lyže, kterou je možné uložit.

Dřevěné držáky se hodí do venkovských interiérů

Dřevěné držáky se hodí do venkovských interiérů

A co s lyžemi nebo snowboardem, který nás už omrzel?

Pokud jste nadšenci a kupujete si každý rok novou výbavu, ale nechcete se z nejrůznějších důvodů zbavit svých miláčků, můžete je proměnit v něco praktického. Zde je ochutnávka, k čemu všemu se ještě mohou lyže a snowboardy hodit.

Stojan na vína, časopisy nebo na kabáty?

Stojan na vína, časopisy nebo na kabáty?

Foto: Rucni-naradi.cz, Kovtec.cz, Pinterest a archiv

 


You must be logged in to post a comment Login