Rady a tipy

Kam schovat popelnici, aby nehyzdila okolí domova?

Od   | 

Popelnice přímo na očích vedle domu moc krásy nenadělá. Zejména pokud vám záleží na celkovém dojmu, a to už od vstupu. A protože se bez ní neobejdeme, najděte pro ni praktické i vzhledné místo zároveň. Nebojte, jde to!

Kam přesně tedy popelnici umístit, abychom ji neměli neustále na očích a zároveň aby byla v těsné blízkosti našeho vchodu a při každém vyhazování odpadků jsme se zbytečně nenachodili? V první řadě je důležité se pořádně zamyslet, kam by se u domu dala ukrýt nebo pořádně schovat. 

Popelnice lze skrýt šikovně a elegantně

Základem je výběr popelnice

Prvním a celkem podstatným krokem je správný výběr popelnice. Důležité je zvolit takovou velikost, která odpovídá počtu členů rodiny a podle níž se také vypočítávají veškeré poplatky. Následně je neméně důležitý i správný výběr materiálu. Například kovová popelnice je velmi náchylná ke korozi a špatně se s ní manipuluje z důvodu větší váhy. Na druhou stranu do ní lze nasypat i horké odpadky. Do plastové popelnice dát nic horkého nemůžeme, ale zároveň je lehčí a disponuje kolečky, díky čemuž nám usnadní manipulaci.

Výběr popelnice, ani přístřešku nepodceňujte.

Nejděte místo na zahradě

Nejsnadnější cesta kam ukrýt popelnici je najít jí vhodnou skrýš přímo na zahradě. V obrostlé pergole nebo za širokými keři si jen těžko všimnete, že zde stojí i popelnice. Navíc pokud chcete při uschování popelnice využít i svoji kreativitu a šikovnost, můžete okolo ní vytvořit dřevěný plot s dvířky, okolo kterého lze ještě vysadit zajímavé rostliny, trvalky, popínavé květiny, či okrasné trávy. Pak už jen málokdo uhádne, co se zde skrývá. 

Popelnice lze schovat i šikovně na zahradě.

Přístřešek pro popelnici u domu

Pokud zkrátka nemáte na zahradě místo na ukrytí popelnice, přichází na řadu vytvořit pro ni jednoduchý přístřešek. Zvolit můžeme jak dřevo, tak i kovové, či stavební sítě, které se musejí ošetřit žárovým zinkováním. Aby byl přístřešek nad popelnicí opravdu stabilní, je vhodné ho ještě ukotvit přímo do země. Navrch přístřešku si poté můžete vytvořit malou zahrádku a plochu osázet rostlinami a květinami. Skvělou volbou je například buxus, popínavé rostliny nebo ty, které se hodí k osázení střechy. Vhodný je i známý břečťan, který plochu přístřešku pěkně obroste. Při výběru je důležité dávat pozor na to, jaké rostliny volíme, abychom nepřilákali nechtěný hmyz.  A chceme-li mít místo zarostlé i během zimy, pak zvolit neopadavé rostliny.

Na přístřešku lze vysadit květiny a rostliny.

Vytvořte více místa i pro jiné potřeby

Box, do kterého popelnici umístíme můžeme zvolit i v trochu větším měřítku, který lze rozdělit i do několik přihrádek. Kromě popelnice sem můžeme schovat také zahradní náčiní, nádoby na tříděný odpad, lopaty na zimní úklid, či jiné věci, na které na zahradě už nezbylo žádné místo.

Větší box poslouží jako úložný prostor pro zahradní věci.

Fotogalerie:

You must be logged in to post a comment Login