Inspirace

Kam s kolem v malém bytě? Řešení je dokonce víc, než byste čekali

Od   | 

Máte malý byt a přemýšlíte, kam v něm umístíte kolo? S trochou fantazie a v některých případech i větší dávkou trpělivosti jsme pro jeho umístění našli místečka, kde by nemuselo překážet a dokonce by se stalo ozdobou vašeho domova.

Kolo dokáže ozdobit interiér, jen je potřeba dát pozor, kam ho umísťujeme.
Zdroj: Pixabay

Umístění do prostoru

Kolo lze samozřejmě uschovat přímo v bytě a jednoduše ho opřít například do předsíně nebo obývacího pokoje. Háček je však v tom, že v mnoha případech bude překážet a také bláto a další nečistoty, které si na kole přineseme nejsou doma vítány, stejně jako časem odřené stěny od řídítek a sedlovky. Jak tomu předejít?

Při umístění do prostoru dávejte pozor na nechtěné odření stěn. Zdroj: Shutterstock

Na strop

Pokud potřebujete kolo umístit v malém bytě a zároveň chcete ušetřit místo, vyzkoušejte držák na strop. Systém je jednoduchý, na strop nainstalujete speciální háky, které mají plastovou povrchovou úpravu, aby neodíraly rám a ráfky kola. Je potřeba dbát na bezpečnost. Pád kola ze stropu by mohl být opravdu nebezpečný. Umístěním na strop navíc interiér získá neotřelý a velmi vtipný doplněk. Je ale potřeba počítat s tím, že pro umístění na strop se hodí spíše lehčí kolo, nicméně i pro těžší kousky máme řešení. Ke kolu si pořiďte zvedák s lanem upevněným ke kolu, díky kterému kolo zvednete jednoduše a bez námahy.

 

PRO KOLO SE SNAŽTE NAJÍT MÍSTO CO NEJBLÍŽE VCHODU DO BYTU

 

Na zeď

Dalším řešením, jak prakticky umístit kolo v malém bytě, je stěna. Pro tento účel existují na trhu nejrůznější kovové nebo i pěkné dřevěné držáky. Po instalaci tak lze kolo zavěsit za rám, a pokud vám vznikne odkládací plocha, můžete ji využít třeba pro dekoraci.

Umístění kola na zeď patří mezi nejoblíbenější řešení.
Zdroj: Studio Reaktor

Na balkón

Pokud máte k dispozici balkón, je další možností ho umístit sem. Nevýhodou je však neustále přenášení kola nebo přejíždění po podlaze skrz byt. Pokud je balkon zasklený, máte vyhráno, protože během zimy na kolo nebude ani sněžit a zároveň nebude čelit mrazu. Pokud balkón zasklený není, je potřeba ho vždy přikrýt alespoň nepromokavou folií či plachtou. Přes zimu je ale stejně třeba pro kolo vymyslet suché a teplé místo, protože výkyvy teplot a mráz na kolo nepůsobí úplně dobře.

I balkón je řešením. Pokud není zasklený, je třeba kolo na zimu přikrývat. Zdroj: Pixabay

Vyzkoušejte paletu

Originálním a neotřelým řešením je umístění kola do dřevěné palety. Pokud sem chcete umístit kol více, položte paletu na zem a mezi jednotlivé dřeva postavte několik kol. Získáte tak velmi zajímavou dekoraci, která zaujme na první pohled.

Paleta s kolem vnese do interiéru zajímavý styl. Zdroj: Shutterstock

Pod schody

Disponujete-li mezonetovým nebo loftovým bytem s otevřeným schodištěm, pak je vhodnou volbou také umístění kola právě do prostoru pod schody. Ušetříte tak nejen místo, ale do bytu zakomponujete také vtipný prvek.

Kolo lze zavěsit také pod schody, a ušetřit tak cenné místo. Zdroj: Pierattelli Architetture’s

Fotogalerie:


You must be logged in to post a comment Login