Návštěvy bytů

K malému bytu připojil terasu, a využil tak prostor na maximum

Od   | 

Nevelký byt o dispozici 50 metrů čtverečních vyžadoval opravdu velkou pozornost. Bylo potřeba využít každé místo na maximum a byt alespoň opticky zvětšit. Majitel si na pomoc přizval šikovné architekty, kteří navrhli terasu spojit s obytnou částí. Prostor se tak podařilo maximálně zvětšit a získat pohodlné bydlení.

Černá a šedá barva doplněna dřevem působí decentně. Zdroj: VOA ARQUITETURA

Byt prošel poměrně rozsáhlou rekonstrukcí. Většina příček byla vybourána a v bytě zůstaly pouze nosné zdi, které byly navíc z části vyplněny sklem. Díky tomu je interiér příjemně prosvětlený, útulný a majitel se v něm necítí stísněně. 

Nově vytvořená místnost slouží jako šatna s na míru vyrobeným nábytkem. Zdroj: VOA ARQUITETURA

Při vstupu do bytu si všímáme, že během rekonstrukce byla doprostřed interiéru vsazena malá místnost, z černé ocelové konstrukce a se skleněnou výplní. Prostor majitel využívá jako šatnu, která disponuje na míru řešenými vestavěnými skříněmi. Ze šatny vedou francouzské dveře do kuchyně zaujímající prostor, kde byla dříve venkovní terasa. Kuchyňská linka v zelené barvě byla koncipována do jedné roviny, ale doplňuje ji poměrně velký ostrůvek sloužící jako jídelní stůl. 

 

Světla z přírodních materiálů vytvoří dokonalou atmosféru

 

Na malém prostoru majitel spolu s architekty vytvořil příjemný, rádoby obývací pokoj. Originalitu sem vnáší stěna v podobě surových cihel, ale i přiznané rozvody na stropě v černé barvě, sloužící jako osvětlení. Klasickou obývací stěnu nahradil jednoduchý televizní stolek z desek položených na betonových tvárnicích. Jako alternativu sedací soupravy majitel zvolil palety s černými podsedáky. Rebelství, ale i nádech industriálního stylu podtrhují tři abstraktní obrazy v bílo-modré kombinaci. 

 

Hlavním prvkem malého obývacího pokoje je cihlová stěna. Zdroj: VOA ARQUITETURA

Poslední část bytu představuje malá ložnice a koupelna. Ložnice bohatě postačuje pro majitelovy pozdní návraty, a proto je zařízena zejména prakticky a jednoduše. Zdi oživuje šedá betonová stěrka, která příjemně ladí k dřevěnému nábytku. Zajímavostí je čelo postele, které bylo taktéž smontováno z obyčejných palet. 

Palety se prolínají celým bytem. V ložnici jsou použity na čele postele. Zdroj: VOA ARQUITETURA

Ani koupelna nezklame, přestože je maličká. Zajímavě působí bílé obklady zviditelněné černou spárou, které evokují pocit surovosti a industriálního nádechu. Nechybí ani originální osvětlení nebo nábytek vyrobený na míru tak, aby se sem vešlo všechno potřebné.

Neobvyklé jsou také bílé obklady s černými spárami. Zdroj: VOA ARQUITETURA

Zdroj: VOA ARQUITETURA

Fotogalerie:

 

Využijte slevu na pomocníka, který vysává i vytírá najednou

 

 


You must be logged in to post a comment Login