Návštěvy bytů

K bytu připojili terasu a získali více prostoru k pohodlnému bydlení

Od   | 

Přestože tento byt je celkem prostorný, rozhodli se majitelé připojit terasu k obytném prostoru, to proto, aby ji mohli využívat i ve studenějších měsících. Díky kompletní rekonstrukci bylo jednoduché nápad zrealizovat, a jak nyní přiznávají, myšlenka se rychle ujala a zasklená terasa patří k nejvyužívanějším místům celého bytu.

V bytě najdete obývací prostor spojený s pracovnou, kuchyni, ložnici, menší pokojík pro dítě a zasklenou terasu. Důraz byl kladen na použití přírodních materiálů a dřevěné obložení. Vše je samozřejmě přizpůsobené bezpečnosti dítěte. Proto blízko podlahy nenajdete žádné nebezpečné nebo snadno rozbitné věci, podlahy musí náletům batolete odolat a dobře se udržovat. Možná vás proto překvapí koberec, který je ale snadno udržovatelný. Mezi místnostmi nejsou žádné prahy, šuplíky nemají úchytky. Kombinace bílé barvy a příjemných odstínů dřeva působí vzdušně, teple a příjemně.

Terasu připojili k obytnému prostoru a situovali sem menší kuchyni s jídelním stolem. Zdroj: Estúdio BRA

Nejpoužívanější místnost v domě – terasa

Protože původní prostory bytu neposkytovaly tolik místa, přišli architekti s nápadem využít terasu. Nechali ji zasklít a vznikla další plnohodnotná místnost s menší a jednoduchou kuchyňkou, stolem pro posezení a regálem s hračkami. Prostor lze využívat po celý rok a je to ta nejoblíbenější místnost v domě, už jen proto, že za hezkého počasí lze skleněné panely posunout a otevřít a užít si příjemného počasí se vším všudy.

V bytě se nachází ještě klasická a prostornější kuchyň v šedé a bílé barvě, kterou vhodně doplňuje dřevo v medovém odstínu. Bílá, lesklá pracovní deska působí vzdušně a pozadí s dekorem mramoru dodává celému konceptu na eleganci. Trochu nevýhodné je umístění trouby při zemi, a ne v praktické výšce, kdy se člověk nemusí ohýbat. Horní umístění by také bylo bezpečnější s ohledem na batole.

V současné době velmi populární dekor mramoru se dobře kombinuje se dřevem. Zdroj: Estúdio BRA

Růžové křeslo jako dominanta obývacího pokoje

Obývací prostor působí velmi vzdušně a pohodlně. Nechybí větší jídelní stůl s dřevěnými židlemi s bílými prvky. Podstatná je zejména jejich snadná udržovatelnost, která je velmi potřebná v domácnosti s malými dětmi. K posezení láká měkká sedací souprava, a především kovové křeslo s růžovými polštáři, kde velmi rády odpočívají ženské obyvatelky bytu. I když se může zdát, že se růžová do interiéru příliš nehodí, působí právě naopak. Rozbíjí trochu strohost místnosti a dodává jí více veselosti a radosti. K tomu přispívají i nejrůznější hračky a dětské dekorace. V obývacím pokoji není klasická stěna. Namísto toho majitelé zvolili jednoduchý regál s několika policemi, kam se vešly různé vázičky, sklo a vše, co musí být dostatečně vysoko.

Za stěnou z dřevěných latěk se ukrývá kuchyně. Zdroj: Estúdio BRA.

V obývacím pokoji mají své důležité místo nejrůznější květiny. Osvětlení je umístěné v podhledu, lustr se nachází pouze nad jídelním stolem. Do místnosti se vešel i pracovní koutek s pohodlnou lavicí, úložnými regály a počítačem.

V jednoduchosti je krása

Ložnice rodičů na první pohled překvapí svou jednoduchostí a dá se říct, že inklinuje k minimalismu. Také zde se objevuje vzor kamene. Do přírodního vzhledu velmi dobře zapadá. Šedá a hnědá barva působí velmi příjemně. Není divu, že se tady tak dobře relaxuje a odpočívá. Na oknech nechybí jemné záclony. Noční stolky u postele připomínají masivní police vybavené zásuvkami. Černé nástěnné lampy zajímavě kontrastují s ostatním vybavením ložnice.

Jednoduše zařízená ložnice láká k odpočinku. Zdroj: Estúdio BRA

Dětský pokojík pro radost

Každá princezna potřebuje své království a nejinak je tomu i u dcery mladého páru. Velký dojem dělá v pokojíčku nepravidelná knihovna, která má police koncipované tak, že připomínají strom s větvemi. I tady je tedy patrná snaha o co největší přiblížení se přírodě. Z barev opět dominuje bílá a teplé tóny dřeva. Nesmí samozřejmě chybět sladká růžová. Holčičce nechybí v pokoji velké zrcadlo, které přináší více světla a zvětšuje opticky prostor. Stěnu dekorují černé tečky a nástěnná světla vytvářejí příjemnou atmosféru.

Všimněte si jednoduché dekorace v podobě černých teček na stěně. Zdroj: Estúdio BRA

Koupelna je vyvedena v módní šedé barvě, vévodí jí hranaté tvary a celkově působí velice vkusně a elegantně. Geometrický vzhled příjemně rozbíjí oblá vodovodní baterie. V koupelně čekají dvě umyvadla, dostatek úložných prostor, toaleta a prosklený sprchový kout.

Fotogalerie:

 


You must be logged in to post a comment Login