Architektura a design

John Travolta bydlí v okázalém domě v Kalifornii v sousedství celebrit a výhledem na hory

Od   | 

Slavný hollywoodský herec John Travolta si pořídil luxusní sídlo v Calbasas v Kalifornii v roce 2019 za 2,65 milionů dolarů. Je to nejen brilantní herec, ale také milovník nemovitostí. Že do své sbírky přidal středomořskou vilu ve velmi bohaté enklávě v Los Angeles není ale žádné překvapení. Nachází se jen 60 km od centra samotného města a 30 km od Malibu a nabízí všechno, co si taková celebrita může přát. Velký prostor, krásný dům i dokonalé soukromí.

Dům má hned několik obývacích pokojů, tělocvičnu, bar i vinotéku. Zdroj: Profimedia

Nemovitost se nachází za bezpečnostní a hlídanou branou. Dvoupatrový příbytek se rozkládá na více než 750 metrech čtverečních. Postavený byl v polovině 90. let a nachází se uprostřed svěžího půlakrového pozemku. Dům má šest ložnic a šest koupelen, což znamená, že poskytuje dostatek místa rodině i přátelům. Vítá návštěvníky přes nádvoří s úchvatnou třípatrovou fontánou do dvojité rotundy se světlíkem ve tvaru jehlanu. Okázalé obydlí má čtyři samostatné krby a dostatek parkovacích míst. Vnitřek zdobí dlážděná podlaha, strop s odhalenými trámy a dvoukřídlými dveřmi připomínajícími stodolu. V hlavní ložnici se mimo jiné nachází krb a nádherná koupelna.

 

Elegantní pohovka, u které snadno nastavíte hloubku sedu

 

I když jsou vnitřní prostory velkolepé, působí příjemně a jemně. Masivní nábytek ve starém stylu, velké množství květin, úchvatné krby a vysoká okna zjišťují útulný pocit v každé místnosti. Podlahy na první pohled vypadají studeně, ale na tomto místě nic takového nehrozí. Pohodlný sedací nábytek, měkoučké polštáře a plyšový kusový koberec jen umocňují celkový dojem. Celek dělají drobnosti od různě zdobených váziček až po oblíbené sošky. 

S jídelnou je propojena úchvatná kuchyně, ze které se dostanete rovnou na terasu. Zdroj: Profimedia

Součástí prostorné jídelny je nadčasový kovaný lustr a také dostatek prostoru pro posezení nejméně deseti hostů u večeře. Špičková kuchyňská linka má kromě výrazného středového ostrůvku s žulovou deskou také nejmodernější spotřebiče. Samotná linka má skříňky vyrobené na míru z masivního dřeva. Zajímavé a hodně výrazné jsou v těchto místnostech stropy, které jim dodávají kouzlo. Umělecká díla na stěnách ukazují na dobrý vkus majitelů. Z kuchyně se dá jít prosklenými dveřmi rovnou ven na terasu. 

Jídelna pojme hodně hostů. To značí, že zde rodina přijímá hodně návštěv. Zdroj: Profimedia

 

Kde navrhnou i zrealizují osvětlení pokoje, celého bytu nebo domu?

 

Hlavní obývací pokoj v přízemí, který je spojený s velkou chodbou s točitým schodištěm, má jako hlavní dominantu velký krb se zeleným mramorem a četnými okny, kterými dovnitř proudí světlo. V rohu místnosti se nachází piano, které nesmí chybět. Na druhé straně foyer najdete útulnou knihovnu s dřevěnými vestavěnými policemi na knihy a dveřmi na dvorek. K dispozici je také místnost s barem a klimatizovanou vinotékou s řízenou teplotou. Nechybí samozřejmě tělocvična nebo kancelář. 

Místnosti jsou zařízené s vkusem a citem pro detail. Zdroj: Profimedia

 

Kde použít stěrku v kuchyni a kam pro ni?

 

Působivý je i exteriér. Do něj se dostanete z domu několika francouzskými dveřmi. Dostanete se tak na krytou terasu s venkovním krbem, venkovní jídelnou, bazénem s vířivkou, lázněmi a altánem. Na terase se nachází malá venkovní kuchyně a místo k posezení. Obrovský pozemek se může pochlubit svěžími terénními úpravami, četnými venkovními obytnými prostory a krásným výhledem na horskou krajinu. Rozšířené stromořadí, slepá ulice a dobře chráněné okolí dělá z místa naprostou oázu klidu a pohodlí se zajištěným dostatkem soukromí. 

Nádherný výhled na bazén, hory a terasu. To všechno poskytuje dům uprostřed ráje. Zdroj: Profimedia

Ložnice se nachází v patře. Hlavní apartmán má krb, balkon s výhledem do dvora, dvojité skříně a prostornou koupelnou. Výrazné klenuté stropy s trámy jsou hlavními znaky této místnosti. Má dvě šatny, prostorné lůžko a na podlaze měkoučký koberec. Nádherná koupelna je obložená travertinem, umyvadlové skříňky, velká vana a sprchový kout jsou obloženy žulou. Koupelna je skutečně veliká a krásná. Nabízí spoustu prostoru, dostatek denního světla a pobyt v ní je radost. 

Zdroje info: Profimedia, dailymail.co.uk, cottagesgardens.com, youtube.com

Ani v ložnici nechybí krb. Zdroj: Profimedia

Fotogalerie:

 

Máte na zahradě volných 2,5 x 2,5m? Postavte tam saunu!


You must be logged in to post a comment Login