Inspirace

Ještě nemáte zabalené dárky? Inspirujte se originálními nápady

Od   | 

Pokud nemáte ještě zabalené dárky, pak by se vám mohlo hodit pár neotřelých nápadů, jak to provést vkusně a originálně. A možná i ti, kteří tento zvyk považují za zbytečný, mu třeba přijdou na chuť. 

Tip na vánoční dárek…

Balení do látky

Máte po ruce látku se vzory, nebo pouze jednobarevnou? Pak i tu lze použít jako běžný balicí papír. Pokud si chcete opravdu vyhrát, můžete látku sami ozdobit, pokreslit nebo aplikovat vánoční motivy například pomocí razítek vhodných pro látku. Tato technika pochází z Japonska, kdy se dárky balí do textilie. Obdarovaný tak získá nejen dárek, ale zůstane mu navíc i látka, kterou může používat, nebo do ní zabalí další dárek. 

Balení do látky je ekologické a praktické. Zdroj: Canstockphoto

 

Jak originálně nazdobit vánoční stromek: Podívejte se ZDE

 

Stuhy a mašle

Máte-li pro balení dárků úplně ten nejobyčejnější balicí papír, nezoufejte. Dárky můžete perfektně dozdobit nejrůznějšími látkovými mašlemi a stuhami. Zvolit můžete jednobarevné, ale i norské motivy, či jiné vánoční dekory. Výhodou látkových mašlí je to, že se dají opakovaně použít.

Stuhy dárky příjemně oživí. Zdroj: Canstockphoto

 

Nejkrásnější vánoční dekorace pro vaše okna: Podívejte se ZDE

 

Noviny a starý papír

Retro se v posledních letech vrací do módy a podobně lze balit i vánoční dárky. Dejte přednost dřívější klasice a dárky zabalte do starých novin, nebo krabic od bot. Zajímavě může vypadat i alobal, nebo běžný pečicí papír. Dávná léta navíc podtrhněte mašlí v podobě tenkého provázku nebo mašle z hrubé tkaniny.  

Vraťte se do dob minulých. Zdroj: Canstockphoto

Sáčky

Také neradi balíte asymetrické a nerovné dárky? Pak si zakupte, nebo vyrobte, jednoduché látkové sáčky různých velikostí i barevného provedení. Obsah jednoduše uložte do sáčku a uvažte stuhou nebo mašlí. 

      

Přírodniny

Kromě rustikálního papíru a jutového provázku můžete dárky ozdobit místo mašliček větvičkami z jehličnanů, šiškami, ořechy, umělými květy nebo kořením. Zajímavě vypadají svitky skořice, badyánu, ale i sušený pomeranč. Takové vánoční dárky provoní domov a obdarovaného rozhodně potěší. Chcete-li dary přírody ještě vylepšit, můžete vyzkoušet zlatý, nebo stříbrný sprej.

Ozdobte dárek přírodninami. Zdroj: Canstockphoto

Fotogalerie:

 

Už jste slyšeli o sprše pro psy?

 

 


You must be logged in to post a comment Login