Návštěvy bytů

Jednoduchost a elegance: Byt, který si mladí manželé vysnili, se stal realitou

Od   | 

Velká očekávání a často i zklamání. To vše provázelo rodinu při výběru nového domova. Když už to vypadalo, že vysněné bydlení nenajdou, objevili prostorný byt nedaleko centra, který však museli přizpůsobit požadavkům. S pomocí architektů vykouzlili ideální místo pro spokojený život, kde nechybí elegance ani zajímavé prvky. 

Celý byt je laděn do několika mála barev. Zdroj: Svoya Studio

Byt o výměře 135 m2 měl poměrně prostorný obývací pokoj, ale malé dětské pokoje. Nakonec se je rozhodli zvětšit právě tím, že obývací pokoj trochu zmenšili, ale na druhou stranu vytvořili polyfunkční otevřený prostor. Po celém prostoru se prolínají dřevěné tóny spolu s bílou barvou a mramorem a vytváří tak zajímavý, avšak velmi útulný domov. K bytu náleží i uzavřená lodžie, která slouží pro odpočinek. Kuchyně na první pohled symbolizuje, v jakém duchu je sladěn celý interiér. Linku v jedné rovině doplňuje kuchyňský ostrůvek, který zároveň slouží jako bar. Kuchyně se nese v kombinaci mramoru a teplého odstínu dřeva, díky čemuž nepůsobí nijak chladně. Samozřejmostí jsou vestavěné spotřebiče i prostorné panelové úložné prostory. Ke kuchyni náleží jednoduchý jídelní stůl, který podtrhuje jemné a čisté linie. Zajímavostí celého bytu je interiérové osvětlení. Vkusné stropní podhledy neobvykle rozdělují rampy, ke kterým byla uchycena reflektorová svítidla. 

Praktická i netradiční svítidla nad jídelní stůl. Které si vyberete Vy?

Obývací pokoj je zároveň vstupní místností s absencí haly, nebo chodby. Architekti však vytáhli všechny svoje finty a hned u vstupu vytvořili úložný prostor až ke stropu, který zároveň vstup od obýváku vymezuje. Výsledkem je hodně úložného místa, aniž by to uškodilo obývací části. Samotné srdce domova bylo vybaveno jednoduše a vkusně. Bílou sedací soupravu doplňuje dekorativní koberec a designově působí také nástěnná svítidla. 

V bytě chybí oddělený vstupní prostor, o ten je hlavní místnost zvětšena. Zdroj: Svoya Studio

Osobitost a hravost vytváří dětský prostor, který je sice spojen, ale zároveň i oddělen. Hrací prostor a místo pro učení mají dcery společný. Jakmile ale přijde čas spaní, má každá z nich oddělenou zónu pro spánek, kde kromě postele najdou i šatní skříň. Právě ona odděluje tyto dva prostory a zároveň je i tajnou cestou mezi oběma pokoji. Kromě praktičnosti je dětské zázemí opravdu vtipně vymyšlené. Studijní část dívek je společná a umístěna u prostorného okna. Světlé stěny doplňují závěsy v lososové barvě a podtrhují tak dívčí, nikoliv dětský svět. Celý prostor byl sladěn do posledního detailu, a proto si všímáme i neotřelých úchytek u výsuvných zásuvek, které mají evokovat smějící se, nebo naopak mračící se mráčky. 

Dětská část bytu je pojata hravě. Zdroj: Svoya Studio

Útulně působí také ložnice rodičů, kde hraje hlavní roli především vhodně zvolené osvětlení. Kromě reflektorových světel na stropě tu najdeme také světla pod nočními stolky, postelí, nebo za čelem postele. Příjemně je tak osvětlena i podlaha nebo samotné stěny. Naproti posteli nechybí prostorné zrcadlo, které netradičním zabudováním a vzhledem vytváří originální prvek. Ani ložnice není díky velkému oknu ochuzena o dostatek světla.

Vyberte tu správnou kliku

To kompenzují při silném slunečním svitu tmavě modré závěsy a stínící technika. Ložnice disponuje také vlastní koupelnou a šatnou, což je snem snad každé ženy. V ložnici převažuje dřevěný obklad na zdech, který „rozbíjí“ šedý strukturovaný panel za čelem postele, který ložnici dodává osobitost. Celkově je v místnosti viditelná hravost a neotřelost, která přímo vybízí k odpočinku. 

Obklad ze dřeva doplňuje strukturovaná část za čelem postele. Zdroj: Svoya Studio

V bytě jsou hned dvě koupelny, přičemž jednu charakterizuje mramorový obklad na stěně doplněný o dlažbu v dekoru dřeva. Najdeme zde malé umyvadlo posazené na závěsnou skříňku ze dřeva a zároveň i jednoduchý sprchový kout, toaletu a bidetovou spršku. Koupelna nedisponuje oknem, proto zde hraje prim osvětlení a světlé barvy. Pro optické zvětšení bylo zvoleno také velké zrcadlo nad umyvadlem. 

Mramor převládá i v jedné z koupelen. Zdroj: Svoya Studio

Na rozdíl od první koupelny v té druhé najdeme mramorový dekor jen na podlaze. Stěny byly totiž obloženy jen čistě bílým obkladem. Tato koupelna je poměrně větší, a proto se sem vměstnal prostorný walk-in sprchový koute i dvě umyvadla. Elegantně vypadají bílé, podomítkové baterie, ale i stylová závěsná svítidla, která prostor dokonale prosvětlují. Světlost koupelny příjemně vyvažují doplňky v mosazné barvě. 

Druhá koupelna je větší a prosvětlenější. Zdroj: Svoya Studio

Zdroj: Svoya Studio

Fotogalerie:

 

Podívejte se na naše rychlé proměny interiéru

 

 


You must be logged in to post a comment Login