Návštěvy bytů

Jednoduché 2+kk v nestárnoucí černo-bílé kombinaci

Od   | 

Developerské projekty mají velkou výhodu – byt totiž vidíte hned, tedy pokud jste projekt nenašli ve fázi stavby. Toto 2+kk si majitelé vybrali, už když byl dům dokončený, stačilo ho “jenom” zařídit. Představu měli celkem jasnou – jednoduchost, snadná údržba a nadčasové černo-bílé provedení. Za pár měsíců se mohli nastěhovat…

Už od vstupu poznáme, že je byt vzdušný a originální. Zdroj: Studio Projekt

Při vstupu do bytu se ocitáme ve vstupní chodbě, ze které se okamžitě naskytne pohled do celého bytu. Bílé stěny a podlahu z velkoformátových dlaždic opticky rozbíjí vestavěná dřevěná skříň doplněná o zrcadlové dveře, které malou vstupní halu vizuálně zvětšují. Vedle skříně dominuje prostoru malé sezení pro obouvání, nad které si majitelé nechali přímo na zeď nainstalovat šedé, semišové čtverce až ke stropu. Právě skříň se sezením jsou hlavní dominantou vstupu.

Jak pomocí dekorací propojit kuchyni s obývákem

Na vstupní chodbu volně navazuje otevřená, polyfunkční část bytu, kterou představuje kuchyňská linka a obývací pokoj. Skvěle vypadá také kombinace dřevěné podlahy v obývací části spolu s bílou, velkoformátovou dlažbou, která vede již od vstupních dveří až do kuchyně.

Z chodby se nám naskytne pohled do polyfunkční části bytu. Zdroj: Studio Projekt

Kuchyně není sice největší, ale pro vaření mladého páru absolutně postačí. Pracovní část kuchyně disponuje varným a mycím centrem a zároveň ji doplňuje řada dolních i horních skříněk. Naproti pracovní části je kuchyně rozšířena o ostrůvek, který periferně odděluje otevřený prostor kuchyně a obývací části, ale zároveň poskytne úložný prostor, i odkládací plochu. Na kuchyňský ostrůvek navazuje panel kuchyňské linky, ve kterém je zabudována trouba i kávovar. V obývacím pokoji slouží druhá strana panelu jako prostor pro uchycení televize.

Kuchyňský ostrůvek rozšiřuje kuchyni a zároveň odděluje obytný prostor. Zdroj: Studio Projekt

Výhodou kuchyně je také velké okno, díky kterému má hospodyňka během vaření příjemné, denní světlo. Také kuchyně byla zvolena s ohledem na styl celého bydlení, a proto dvířka skříněk majitelé vybrali v leskle bílé barvě a jako kontrast zvolili matnou, černou pracovní desku včetně úchytek a ostatních kuchyňských doplňků. Zajímavostí jsou také záda kuchyně, která se pyšní jemným, mramorovým obkladem.

Leskle bílou barvu kuchyně doplňuje černá pracovní deska a doplňky. Zdroj: Studio Projekt

Na jídelní stůl v úzké kuchyni nezbylo místo, a proto jeho umístění vyřešili majitelé stylově a originálně. Stůl navazuje přímo na kuchyňských ostrůvek, díky čemuž může hostitelka podávat talíře přímo z kuchyně. Jídelní stůl je celkem prostorný a bez problému k němu usedne i pět strávníků. Jeho provedení ve světlém masivu dokonale kontrastuje s bílo-černým provedením kuchyně. Nad stůl bylo zavěšené stylové osvětlení v podobě třech vznášejících se talířů v mentolové, bílé a černé barvě.

Masivní jídelní stůl do interiéru příjemně zapadá. Zdroj: Studio Projekt

V těsné blízkosti jídelního stolu je i obývací stěna, kterou doplňuje šedá tapeta a sedací souprava krémové barvy. Jedna stěna obývacího pokoje byla vyhrazena pro malou, domácí pracovnu, ale zároveň i pro úložný prostor, který se v malém bytě hodí. V celém obývacím pokoji je nábytek laděný do bílé barvy spolu se dřevem. Jedinou výjimku představuje stolek pod televizí a konferenční stolek, který se odlišuje černou barvou v lesklém provedení. Dominantu místnosti tvoří designové osvětlení v bílé barvě, které v prostoru působí levitujícím dojmem.

Do obývacího pokoje se vešel i malý pracovní kout. Zdroj: Studio Projekt

Ložnice není nikterak velká. Přesto se sem vešlo vše potřebné. Bílé stěny byly doplněny nejen o vestavěnou skříň s dřevěným korpusem a zrcadlovými dveřmi, ale také o elegantní tapetu s obrysem hor, která vévodí za čelem postele. Manželská postel je zajímavá díky čelu, které se skládá ze třech šedých, semišových dílů. Také povlečení musí ladit s interiérem, a proto si majitelé pořídili jednoduché a vkusné povlečení v šedé barvě. K posteli byly z obou stran postaveny malé noční stolečky ze dřeva, aby neubíraly na místu. Díky prostornému oknu a zrcadlové skříni je i malá ložnice prosvětlená a opticky zvětšená.

Přestože je ložnice maličká, působí vzdušně a příjemně. Zdroj: Studio Projekt

Také menší koupelna nenarušuje černo-bílé pojetí celého bytu. Obklad a dlažba byly téměř po celé místnosti ponechány v bílé, lesklé barvě. Pouze sprchový kout se odlišuje díky moderní černo-bílé drobné mozaice. Celek dotváří i designový černý radiátor a koš na prádlo. Osvětlení zde bylo vyřešeno pomocí LED bodových světel ve stropě, které v koupelně poskytnou dostatek světla i přesto, že zde není žádné okno.

Koupelně dominuje moderní mozaika ve sprchovém koutě. Zdroj: Studio Projekt

Buďte za vodou a šetřete na vodě!

Fotogalerie:


You must be logged in to post a comment Login