Zahrada

Jaro na zahradě aneb karanténa na čerstvém vzduchu

Od   | 

Letošní rok nezačal tak, jak jsme všichni zvyklí a my se tak musíme potýkat se situací, která je pro všechny nová a nepříjemná. Bohužel si nikdo neumí představit, jak dlouho bude nepříznivý stav pokračovat a jak se bude dál vyvíjet zbytek roku.

Jedno je však jisté, je tu jaro a před námi jsou tak nejkrásnější měsíce roku. Jak si tyto měsíce v období karantény co nejvíce zpříjemnit?  Pro ty, kteří mají to štěstí, že mohou dny v izolaci trávit alespoň na zahradě nebo chalupě, máme několik typů na zahradní vybavení, které vám zpříjemní krásné jarní nebo letní dny nejen tohoto roku, ale budou sloužit mnohem déle.

Každá relaxace nebo posezení na čerstvém vzduchu bude příjemná především díky zahradnímu nábytku, který by neměl na žádné zahradě nebo terase chybět. Pro kutily to může být výzva a kvalitní nábytek si mohou vyrobit například z dřevěných palet nebo prken. S dobře zvolenými podsedáky bude posezení příjemné a nijak zvlášť nezatíží váš rodinný rozpočet.

Zahradní nábytek je možné koupit v širokém cenovém rozpětí. Především záleží, zda ho budete na zimu uklízet, nebo necháte venku. Zdroj: Pixabay

Pokud však přece jenom raději zvolíte jistotu kupovaného zahradního nábytku, výběr nepodceňujte a jako prioritu nenechávejte rozhodnout pouze cenu. Zahradní nábytek je k sehnání v mnoha různých materiálech a provedeních a každý materiál vyžaduje určitou péči, aby se vám odměnil dlouhou životností. S výběrem toho správného vybavení vám pomůže Cenový radar.

Před prudkým sluncem vás ochrání jeden z mnoha typů slunečníků nebo zahradních markýz. I v tomto případě je třeba dobře vybírat nejen tvar, ale především ukotvení a také kvalitní látku, která je odolná proti slunci i dešti. Důležitá je samozřejmě také údržba, ani ten nejkvalitnější slunečník nemá rád prudké deště nebo silný vítr.

Protzi slunci se můžete bránit i porostlou pergolou. Zdroj: Canstockphoto

Mnoho zahrad se v dnešní době pyšní bazénem ať už nadzemním nebo zabudovaným zcela či pouze částečně do země. V případě, že vám to finance nebo prostor nedovolí, můžete se ochladit pomocí solární sprchy.

Dalším praktickým kouskem do zahrady je pak bezesporu zahradní houpačka, která udělá radost celé rodině a lze ji využít i jako součást venkovního posezení. I v tomto případě máte na výběr z mnoho různých typů, a pokud jste opravdoví milovníci luxusu, jistě nepohrdnete ani dvoumístným houpacím lehátkem, které vám poskytne ten největší možný komfort.

V neposledním řadě je nutné myslet i na prázdné žaludky. O vaši pohodu se tak postará kvalitní zahradní gril nebo třeba udírna. I v tomto případě je možné udírnu vyrobit svépomocí a sloužit bude mnoho let. Pro ty, kdo si netroufnou, je v nabídce mnoho různých typů  jak grilů, tak udíren. Večerní posezení si snad již brzo užijeme také ve společnosti širší rodiny nebo přátel.

Bazén nebo koupací jezírko? Zdroj: Pixabay

 


You must be logged in to post a comment Login