Ložnice

Jarní tóny v ložnici probudí vaše smysly

Od   | 

Nevadí, že občas bývá jarní počasí trochu vrtkavé a deštivé. Stejně jako se příroda vzpamatovává z ledového zajetí, probuďte i vy svoji ložnici ze zimního spánku a naplňte ji sluncem a energií! Jak na to? Jednoduše a bez velkých nákladů.

Šťavnaté barvy

Nemusíte hned vymalovat celou ložnici. Stačí pár doplňků v jarních barvách a vaše ložnice ožije novým životem. Volte pastelové, ale přesto jasné a veselé tóny zelené, tyrkysové, růžové a žluté. Vyvarujte se však velkých ploch plných sytých oranžových až červených odstínů, které by přemírou energie mohly narušit váš spánek. Vzdušný světlý interiér ložnice vám pomůže příjemně relaxovat a nedat šanci jarní únavě.

Jarní květiny

Narcisy, tulipány a ostatní cibuloviny jsou klasickými posly jara. Nezáleží na tom, zda dáte přednost větší řezané kytici, nebo lichému počtu cibulek v květináči, vaši ložnici naplní vůní jara stejně efektivně. Decentnější variantou je zajímavě tvarovaná větev s pučícími listy a květy, která při správné péči může zdobit vaši ložnici poměrně dlouhou dobu. Pozor ale – jestli patříte do skupiny alergiků, živé květiny v ložnici nejsou tou správnou volbou. Volte raději květiny malované. Obraz, fotografie, tapeta či textilie s květinovým vzorem sice nevoní, ale i tak prostoupí ložnici jarní atmosférou.

Vyměňte povlečení a přihoďte nějaké polštáře

Šedo-hnědo-modré kostičky a proužky ukliďte do skříně a pořiďte si svěží povlečení či závěsy v jarních barvách s přírodními motivy. Pro své pohodlí přidejte pár nadýchaných polštářů s příjemným potahem a doplňte měkoučkou dekou, která vás zahřeje, protože jarní rána a večery bývají přece jen ještě chladné. Všechny textilie v místnosti by spolu měly barevně ladit, proto doporučuji kombinovat jeden hlavní odstín a maximálně dva doplňkové s dostatkem bílé. Také výrazný vzor by měl být v místnosti jen jeden. Zde platí klasické – méně je více.

Větrejte

Otevřete okna a pusťte svěží jarní vzduch do ložnice. Provětrat byste měli také matrace, koberce a šatní skříně. Pověstný jarní úklid není jen tradicí, nýbrž má své opodstatnění. Jen v interiéru zbaveném nečistot, zbytečností a věcí, které odvádějí vaši pozornost od spánku, si pořádně odpočinete a doplníte energii po zimě.


You must be logged in to post a comment Login