Ložnice

Jaro ve vaší ložnici

Od   | 

Nevadí, že je jarní počasí ještě trochu vrtkavé a deštivé. Stejně jako se příroda vzpamatovává z ledového zajetí, probuďte i vy svoji ložnici ze zimního spánku a naplňte ji sluncem a energií! Jak na to? Jednoduše a bez velkých nákladů.

Na jaře, když všechno začne kvést, budeme obklopení svěží zelenou.

Na jaře, když všechno začne kvést, budeme obklopení svěží zelenou.

 

Šťavnaté barvy

Nemusíte hned vymalovat celou ložnici. Stačí pár doplňků v jarních barvách a vaše ložnice ožije novým životem. Volte pastelové, ale přesto jasné a veselé tóny zelené, tyrkysové, růžové a žluté. Vyvarujte se však velkých ploch plných sytých oranžových až červených odstínů, které by přemírou energie mohly narušit váš spánek. Vzdušný světlý interiér ložnice vám pomůže příjemně relaxovat a nedat šanci jarní únavě.

Jarní květiny

Narcisy, tulipány a ostatní cibuloviny jsou klasickými posly jara. Nezáleží na tom, zda dáte přednost větší řezané kytici, nebo lichému počtu cibulek v květináči, vaši ložnici naplní vůní jara stejně efektivně. Decentnější variantou je zajímavě tvarovaná větev s pučícími listy a květy, která při správné péči může zdobit vaši ložnici poměrně dlouhou dobu. Pozor ale – jestli patříte do skupiny alergiků, živé květiny v ložnici nejsou tou správnou volbou. Volte raději květiny malované. Obraz, fotografie, tapeta či textilie s květinovým vzorem sice nevoní, ale i tak prostoupí ložnici jarní atmosférou.

Stačí pár menších polštářů v jarních tónech a místnost hned ožije.

Stačí pár menších polštářů v jarních tónech a místnost hned ožije.

 

Vyměňte povlečení a přihoďte nějaké polštáře

Šedo-hnědo-modré kostičky a proužky ukliďte do skříně a pořiďte si svěží povlečení či závěsy v jarních barvách s přírodními motivy. Pro své pohodlí přidejte pár nadýchaných polštářů s příjemným potahem a doplňte měkoučkou dekou, která vás zahřeje, protože jarní rána a večery bývají přece jen ještě chladné. Všechny textilie v místnosti by spolu měly barevně ladit, proto doporučuji kombinovat jeden hlavní odstín a maximálně dva doplňkové s dostatkem bílé. Také výrazný vzor by měl být v místnosti jen jeden. Zde platí klasické – méně je více.

Větrejte

Otevřete okna a pusťte svěží jarní vzduch do ložnice. Provětrat byste měli také matrace, koberce a šatní skříně. Pověstný jarní úklid není jen tradicí, nýbrž má své opodstatnění. Jen v interiéru zbaveném nečistot, zbytečností a věcí, které odvádějí vaši pozornost od spánku, si pořádně odpočinete a doplníte energii po zimě.

Fotogalerie:

Text: Magdaléna Chalupová, Foto: Digs digs, Terrys Fabric, Christian Reno, Home Decor Ideas

Související články:

Ložnice v otevřeném patře

Feng shui v ložnici

Postele s nebesy

Němý sluha

Venkovský interiér v romantickém pojetí

Komentáře

ZANECHTE ODPOVĚĎ

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *