Inspirace

Jarní dekorace v okolí vstupních dveří přivítá jaro plnými doušky

Od   | 

Teplé sluneční paprsky nás už lákají ven a jaro se nezadržitelně blíží. Poslední zimní dny si můžete zkrátit příjemnou výzdobou na vstupní dveře a jejich okolí. Pastelovými barvami, květinami a veselými motivy dáte zimě definitivní sbohem a dekoraci bude obdivovat nejeden kolemjdoucí. 

Proutěný věnec je ideálním základem pro další ozdoby. Zdroj: Canstockphoto

Jarní věnec na dveře

Věnec na dveřích nemusí viset pouze přes Vánoce. Skvělou příležitostí je právě i jaro. Nesmí na něm chybět především pastelové barvy, které přímo vdechnou jarní atmosféru. Základ věnce si můžete vyrobit sami z proutí, nebo zakoupit již hotový kousek. Na jaře dejte přednost proutěnému základu, na kterém doplňky vypadají zkrátka skvěle. Tavnou pistolí věnec dozdobte podle sebe nejrůznějšími sušenými, nebo umělými květy, zelení, pastelovými stužkami, nebo jarními motivy jako jsou ptáci, nebo motýli. Přestože by jarní věnec měl být barevný, vždy se řiďte srdcem a pocitem. Kombinace materiálů, i zvolených barev k sobě musí ladit.

K ozdobám samozřejmě můžete přidat i vajíčka. Zdroj: Canstockphoto

Ozdobte kliku

I takový detail, jakým je klika, můžete zvýraznit. Stačí malá drobnost – větší dekorace by stejně jen překážely. Vhodné jsou jakékoliv proutky, které také dlouho vydrží.  Chcete-li něco výraznějšího, pak použijte barevnou mašli nebo papírové ozdoby. Ty mohou vyrobit děti.

Na kliku volte menší dekorace. Zdroj: Shelterness

Maličkosti dělají zázraky

Zamyslete se, co domov dělá domovem? Nejrůznější dekorace a příjemné předměty na které s radostí upneme zrak. To samé platí u vstupních dveří. Kromě jarního věnce na dveřích umístěte do přilehlého prostoru květináče s rozkvetlými květinami a postavte je například na dřevěné bedýnky. Vstupní prostor doplňte tematicky jarní cedulí, rohožkou a přidejte několik romantických lucerniček. Kdo by nechtěl vkročit do domu s tak pozitivně laděným vstupem?

Staré kolo zahřeje u srdce

Prohlédněte si starou kůlnu, nebo půdu u babičky. Zaručeně najdete zapomenuté staré kolo, které je pouhým lapačem prachu. Oprašte je a uvolněte trochu místa tím, že kolo umístíte na verandu ke vstupu do domu. Pokud ho navíc doplníte proutěnými koši s nádhernými květy, nebo jinou, typickou jarní dekorací, získáte originální doplněk, který u domu může zůstat až do konce léta.

I kolo může být originálním stojanem pro dekorace. Zdroj: Canstockphoto

Vytáhněte staré gumovky

Máte doma staré zaprášené gumovky, které už na nohu nikdy nikdo nevezme? Využijte je právě pro dekorování vstupních dveří. Zvolte jeden pár, nebo jich umístěte více vedle sebe. Pro dekorování postačí několik větviček, zeleně a květů. Vše potřebné naaranžujte do gumovek tak, aby rostlinky příjemně vykukovaly a lákaly domů. A pokud žádné staré gumovky nemáte, nevadí. Použít můžete i ty, které běžně nosíte. Po odstranění jarní dekorace budou jako nové.

I gumovky poslouží pro dekoraci. Zdroj: Pinterest

Stará lavička má využití

Do jarní dekorace ke vstupním dveřím lze zakomponovat také stará lavička. Může být stará, oprýskaná, nebo naopak zrenovovaná a natřená pastelovou barvou. Vedle vstupních dveří tak vznikne nejen dokonalá jarní dekorace, ale i příjemné posezení. Navíc takto umístěna může zůstat od prvních paprsků sluníčka až do sněhových vloček. Na jaře na lavičku přidejte dekorativní polštářky s květinovými motivy, přehoďte přes opěradlo pléd, nebo k lavičce položte lucerničky a svícny.

Lavici ponechte oprýskanou, nebo ji zrenovujte. Zdroj: Pixabay

Fotogalerie:

 


You must be logged in to post a comment Login