Inspirace

Jaký pořídit nábytek, když potřebujeme ušetřit místo

Od   | 

Ať už doma bojujete s prostorem a snažíte se vyšetřit každý centimetr, nebo máte rádi velké a volné místnosti nezastavěné věcmi, určitě oceníte multifunkční nábytek, který nezabere moc místa a vypadá skvěle. Jaký se k takovému účelu nejlépe hodí?

Zdroj: Clei

Nenápadný prostor pro uložení věcí

Asi nejznámější možností, jak ušetřit nějaké to místo, jsou vestavěné skříně. Často je lidé pořizují do předsíní nebo na chodbu. Využít je můžete ale i v ložnici nebo v dětských pokojích. V malinkých bytech oceníte možnost vestavěné skříně s výklopnou postelí. Na noc ji jednoduše rozložíte a ráno zase bez problémů sklopíte zpět. Prostor, který získáte, mohou využít děti na hraní. Mimo lůžka může v sobě sestava ukrývat úložné prostory, police nebo dokonce noční stolky. Vestavěnou skříň si nechte vyrobit přímo na míru. Tak se nejefektivnějším způsobem přizpůsobí vašemu interiéru.

 

Rozkládací sedačka s úložným prostorem je evergreen

V nevelkých bytech přijde vhod samosebou i rozkládací sedačka. Kromě lůžka mívají tyto modely úložný prostor, kam se dají složit lůžkoviny či sezónní oblečení. Bude-li sloužit pro každodenní spaní, vyberte typ, kde se spí na matraci a přes den sedí na sedácích. Jedině tehdy docílíte kvalitní lehací plochy, a tedy se dobře vyspíte. Další prostor získáte menšími stolky, které můžete přesouvat a používat dle potřeby. Častokrát rozměrem pasují k výšce sedáku nebo opěrky, a vytvářejí tak kompaktní celek.

Zdroj: Natuzzi Italia

Jak vyřešit prostor v kuchyni?

Kromě do detailu správně navržené kuchyňské linky získáte další prostor speciálními prvky, které mohou rozšít pracovní místo. Jsou to vysouvací police nebo stolky. K ukládání využijte i sokly a prvky široké třeba jen 10-15 cm, do kterých můžete uložit kořenky, ochucovadla nebo kuchyňské pomocníky. Praktický je sklápěcí jídelní stůl, který se dá složit společně se židlemi, když právě nestolujete. Samozřejmostí je pak rozkládací model. Je-li na kolečkách, pak ho snadno můžete využívat i jako pracovní. 

Pracovní prostor můžeme rozšířit pomocí výsuvné desky. Zdroj: Le Bon

Praktické řešení dětského pokoje

V dětském pokoji to bývá s prostorem vždycky náročné. Mimo oblečení musíte řešit i spoustu hraček, školních pomůcek a dalšího vybavení. Naštěstí je na trhu spousta různých systémů skládacích poliček a skříněk, které do sebe dobře zapadají, dají se postupně dokupovat a nezabírají příliš prostoru. Na spaní v malém prostoru oceníte praktickou palandu či postel s vysunovací přistýlkou. Další možností je patrová postel s volným prostorem pod sebou. Tam můžete postavit psací stůl, komodu nebo udělat místo pro hračky. Mimo to existuje řada multifunkčních postelí se zabudovanými skříňkami nebo propojení se stolem.

Zdroj: Tumidei

Kolečka ulehčí manipulaci

Mobilní nábytek je dokonalé řešení všude tam, kde s ním potřebujete hýbat. Díky tomu si vytvoříte prostor vždycky, když jej potřebujete. Stačí jen danou skříňku, stolek nebo cokoliv jiného kousek posunout. Dnes už lze vybavit kolečky prakticky kterýkoliv kousek nábytku. Snadno přesunete i postel, sedačku, stolek apod.

Pokud nemáte lůžko s úložným prostorem, můžete dokoupit boxy. Vhodné jsou ty na kolečkách

Fotogalerie:

 

Pojďte si s námi zalovit…


You must be logged in to post a comment Login