Rady a tipy

Jaké parametry ovlivňují správný výběr pračky?

Od   | 

V dnešní době pračka nechybí asi v žádné domácnosti. Její výběr je velmi důležitý, protože ji budete používat hodně. U velkých rodin s dětmi pravděpodobně každý den a možná i několikrát za den. Dnes je na trhu obrovské množství praček a je těžké vybrat tu správnou. Pojďme se tedy podívat na základní parametry.

Velikost bubnu a jeho otáčky

Na jedno praní se do pračky vejde od 4 kg až do 10 kg prádla. Záleží na velikosti bubnu. Proto je důležitě si dobře promyslet, kolik prádla budete potřebovat prát a podle toho zvolit správnou velikost. Co se týče výkonu. Čím více otáček za minutu, tím lépe. Počet otáček se pohubuje v rozmezí 1000 – 1600 otáček/min.

Motor pračky

Existují dva typy motorů. První typ je uhlíkový motor, který patří mezi klasické a pohánějí ho řemenice. Má vyšší energetickou spotřebu a zpravidla bývá i hlučnější. Druhý typ se nazývá invertorový a pracuje bez uhlíkových kartáčků.

Energetická třída

Pračka je spotřebič, který budete používat hodně často. Proto je výběr energetické třídy velmi důležitý. Energetická třída označuje, jak je daný spotřebič úsporný. Označení se pohybuje od A po D. Třída A je nejvíce úsporná. Dále ještě rozlišujeme A+, A++, A+++. Pro největší úsporu energie se nedoporučuje kupovat horší třídu než A+.

Kombinovaná pračka se sušičkou?

Takzvané spotřebiče „dva v jednom“ jsou více náchylnější na poruchy a tím pádem, když se vám porouchá sušička, nemůžete ani prát. Kombinované sušičky nejsou příliš výkonné a také nedokáží tak kvalitně a efektivně vysušit prádlo. Sušičku od jednoho výrobce se stejným designem můžete pěkně poskládat na sebe a tím ušetřit i hodně prostoru. Pokud jste však osoba, která nemá velkou rodinu ani velké množství prádla, je pro vás kombinovaná sušička s pračkou ideální.

Při výběru těch nejlepších značek a druhů doporučujeme zvážit různé testy a recenze. Na internetu existuje velké množství recenzí praček a recenzí sušiček. Přejeme vám hodně štěstí při správném výběru.


You must be logged in to post a comment Login