Rady a tipy

Jaké máte možnosti při zařizování kanceláře? A na jaké vybavení v interiéru byste neměli zapomínat?

Od   | 

V nadpisu jsme si položili hned dvě otázky, na které se vám pokusíme v tomto článku odpovědět. Samozřejmě každý má rozdílné preference, pokud jde o pracovní prostředí. Někomu vyhovuje openspace, kde je spolu s dalšími lidmi, případně moderní pojetí v podobě coworkingu vhodné pro řadu lidí na volné noze.

Někdo zase rád pracuje sám ve vlastní kanceláři. Pokud si potřebujete zařídit kancelář pro vás nebo pro vaši firmu, máte v zásadě dvě možnosti.

Co nejnižší náklady na kancelář

První možností je pronajmutí kanceláře. To se hodí zejména pro začínající podnikatele a nově vznikající firmy, které nemají dostatek prostředků na pořízení vlastní kanceláře, případně na placení drahého nájmu. Taková moderní virtuální kancelář je k dispozici za zajímavý měsíční poplatek. Přičemž zde můžete využívat služeb jako je příjem zásilek, přeposílání pošty, nebo řadu dalších.

Vybavení vlastních kancelářských prostor

Další možností je mít kancelář vlastní. Nejčastěji se to samozřejmě řeší pronájmem patřičných vhodných prostor. Takové prostory si ale stejně vždy musíte přizpůsobit podle svých představ. Zejména to platí o interiéru. Lidé si třeba často neuvědomují, že je důležité mít dobré osvětlení v kanceláři, díky kterému vznikne pohodlné prostředí pro práci. Pracovat v příšeří totiž určitě není příjemné. Zejména zasedací a konferenční místnosti by měly disponovat dostatečným osvětlením.

Při práci bychom měli mít nejen dostatek světla, ale také dostatečné pohodlí. A to jednak proto, aby se nám dobře sedělo, ale také proto, abychom si neničili záda. K tomuto účelu jsou určeny speciální kancelářské otočné židle, které mají ergonomii uzpůsobenu našemu tělu. Nejčastěji máme na výběr:

  • Kancelářské židle
  • Kancelářská křesla

Každé řešení má svá pro a proti. Vždy se však zaměřte na to, aby bylo dostatečně ergonomické. Důležité jsou opěrky rukou, tvarování zad, případně opěrky hlavy. Výběr kancelářské židle se z dlouhodobého hlediska nevyplatí podcenit.


You must be logged in to post a comment Login