Nezařazené

Jaké jsou trendy ve stolních lampách? Jsou ještě vůbec moderní?

Od   | 

Ptáte se, jestli jsou lampičky stále ještě trendem? Osvětlení je velice důležitou součástí interiéru. Nejenom, že má svou praktickou funkci, ale může splnit také funkci dekoračního prvku. Pokud si tedy myslíte, že stolní lampy už vyšly z módy, pletete se. Jen je třeba sladit je s ostatními prvky interiéru a rozmyslet se, zda z nich chcete mít dominantu, který na první pohled zaujme, nebo spíše nenápadný prvek.

Jaké jsou trendy na příští rok?

Zatímco rok 2022 už končí, designéři a architekti počítají již s trendy na příští rok. V první řadě to budou výrazné stolní lampy ve stylu boho chic. Jedná se o uvolněný styl, který bude kombinovat elektrický spotřebič s přírodními materiály a přirozenou barevnou paletou. Kromě toho bude k vidění spoustu kousků, které budou v černém provedení s matným zlatem. Takové kousky můžete najít i v různých stylech, jako industriální, skandinávský nebo třeba art deco nábytek.

Jak zvolit správnou výšku stolní lampy?

Obecným pravidlem (které ale za jistých okolností může být porušeno) je, že výběr je podřízen výšce stolu, na kterém bude lampa stát. Společná výška lampy a stolu by se měla pohybovat v rozmezí 145 až 160 cm. Díky tomu bude mít vaše místnost celkově soudržný vzhled.

Jaký je poměr lampy a stolu?

Důležité je ale také to, jakého vzhledu je stolek. Příliš malá lampa na velkém a těžkém stole se bude ztrácet a proporce budou nevyvážené. Tento detail způsobí také to, že nábytek vedle kombinace lampy a stolu bude vypadat špatně. Proto platí, že pokud máte těžký a masivně vypadající stůl, zvolte také výraznou stolní lampu. Pokud je stůl lehoučký, zvolte také jemnou stolní lampu. Pamatujte, že stínidlo lampy by nikdy nemělo přesahovat okraje stolu.

Jakou vybrat barvu stínidla lampy?

Barva vaší stolní lampy by měla korespondovat s ostatním interiérem. Buď vyzdvihnete barvu, která se ve vašem interiéru již vyskytuje, nebo se můžete pokusit o něco složitějšího. A to vnést prostřednictvím stolní lampy do interiéru doplňkovou barvu.

 


You must be logged in to post a comment Login