Inspirace

Jaké jsou trendy mezi adventními věnci? Minimalismus a přírodní materiály

Od   | 

V neděli 28. 11. začíná první adventní neděle, kdy na věnci zapalujeme první svíčku, která symbolizuje začátek toho nejkouzelnějšího období roku – Vánoc. Trendem letošních Vánoc je červená, zlatá, zelená, fialová a bílá barva. Chybět nesmí ani přírodní materiály a špetka třpytu. Přinášíme řadu nápadů, jak může ten váš letošní adventní věnec vypadat. 

Zdroj: Canstockphoto

Korpus je základ

Prvním krokem při výrobě, nebo výběru věnce je volba korpusu. Zvolit můžete klasiku v podobě vázaného chvojí, nebo velmi oblíbenou variantu vypichované věnce chvojím, kdy se jednotlivé větvičky zapichují do aranžovací hmoty v misce, do které se následně dolévá voda a větvičky vydrží déle svěží. V posledních letech je jsou trendy pletené věnce z ratanu, nebo korpusy omotané vlnou.  Vybočit však můžete naprosto z řady. Kdo říká, že adventní věnec musí být pouze kulatý? Letos se poměrně často objevují i adventní věnce vytvořené v misce či jiných nejrůznějších nádobách a libovolně dozdobené.

Zdroj: Canstockphoto

Přírodní materiály 

V posledních letech se Vánoce a výzdoba stále častěji vrací k přírodě. Základ věnce tak můžete ozdobit dary přírody, které nasbíráte při dlouhé lesní procházce. Nezapomínejte na nejrůznější bobulky, větvičky, nebo jiné přírodní prvky, které cestou najdete. Věnec můžete doplnit také slámou, přírodní jutou, či papírem, ale i keramickými ozdoby. Originálně působí i sušený pomeranč, nebo svitky skořice. V podobném stylu však nezapomeňte vyzdobit i zbytek domu, nebo samotný vánoční stromeček. 

Zdroj: Canstockphoto

 

VIDEO NÁVODY NA PŘEKRÁSNÉ ADVENTNÍ VĚNCE NAJDETE ZDE

 

Minimalismus

Nejen v interiéru, ale i při zdobení adventních věnců se poměrně často objevuje minimalistický styl, který je jednoduchý a nepřeplácaný. Stačí pouze pár detailů, několik větviček a minimalistický adventní věnec je na světě. Vyzkoušet můžete pletený věnec ze dřeva, nebo z ratanu a doplnit ho jednoduchou stuhou a jedním dekorativním prvkem.

Zdroj: Canstockphoto

Ať se třpytí

K Vánocům a slavnostní atmosféře třpyt zkrátka neodmyslitelně patří. Pokud máte raději odvážnější styl a přírodní materiály vás příliš nelákají, můžete na věnec zakomponovat třpytivé komponenty, které se však nesmí přehnat. Aby věnec vypadal decentně a zachoval si svoji eleganci, vsaďte raději na třpytivou stříbrnou, nebo zlatou barvou. Po výraznějších barvách raději nesahejte a rozhodně je dohromady nekombinujte. Třpyt na věnec vneste pomocí kulatých ozdob, zdobných stuh, či jiných doplňků. Na konec věnec podtrhněte třeba LED světýlky na tužkové baterie, které dodají věnci neodolatelné kouzlo. 

Zdroj: Canstockphoto

Pastelové barvy pro kreativce

Přestože letos patří mezi trendy barvy červená, zlatá, zelená, fialová a bílá barva, s trochou fantazie můžete věnec letos zvolit v jemných pastelových barvách, které se poměrně často objevují i na samotné vánoční výzdobě, nebo vánočním stromku. Pastelové barvy jsou hravé a interiér povznesou na úplně jinou úroveň. Vždy si vyberte pouze jednu pastelovou barvu, která se na věnci objeví. Přesto je ideální barvu zakomponovat na věnec jen decentně, pomocí pár ozdob a nikoliv jako celek.  

Zdroj: Westwing

 

Fotogalerie:


You must be logged in to post a comment Login