Kuchyně

Jaké barvy jsou vhodné do malé kuchyně? Nemusíte se bát ani výraznějších odstínů

Od   | 

Malou kuchyni nejčastěji ladíme do bílé barvy tak, abychom ji opticky zvětšili a na malou dispozici příliš neupozorňovali. Věděli jste, že do nevelké kuchyně můžete zvolit i jiné, výraznější barvy, které mohou vypadat elegantně a vkusně?

Sami vidíte, že i zelená barva bude působit hezky. Zdroj: Ikea

Bílá kuchyně

Tato barva působí neutrálně a volíme ji často nejen v malých prostorech. Pokud se již do bílé barvy opravdu pustíte, bude důležité popřemýšlet nad tím, zda dáte přednost lesklé, nebo matné variantě. Lesklá barva dodá prostoru šmrnc, ale matný povrch je nenápadný a elegantní. Z pohledu údržby vyjde nastejno, které variantě dáte přednost. Důležité je tuto neutrální barvu zajímavě oživit. Možností je odlišná pracovní deska, například v podobě dřeva, laminátu nebo kamene.

Zdroj: Fagor

Jak má vypadat dřez v malé kuchyni?

 

Originálního kontrastu docílíte také výraznými zády kuchyně. Velmi oblíbené jsou mozaiky, obklady nebo betonové stěrky. Chcete-li do kuchyně bílou barvu, ale zároveň toužíte i po barevné variantě, zvolte spodní skříňky pastelově barevné a horní ponechte v čisté bílé barvě.

Betonová stěrka příjemně oživí bílou barvu. Zdroj: Němec

Vanilková a béžová kuchyně

Nejste-li zastánci čistě bílé kuchyně, můžete sáhnout po jiném, světlém odstínu, který kuchyni opticky nezmenší. Vhodným řešením je příjemná vanilková, nebo krémová kuchyně. Tyto odstíny se hodí do malých prostorů a zároveň skvěle zapadnou do moderní, i venkovsky laděné kuchyně. Mimo jiné se dají zajímavě kombinovat s výraznějšími, nebo pastelovými odstíny.

Jestliže se rozhodnete pro vanilkovou, nebo béžovou kuchyni a zároveň ji chcete kombinovat s výraznější barvou, vždy zachovejte větší část v neutrální barvě a výraznou barvu aplikujte pouze na menší plochy či doplňky. 

Do malé kuchyně jsou vhodné světle barvy, patří sem například i vanilková. Zdroj: Canstockphoto

V malé kuchyni využijte SPACE TOWER

 

Šedá kuchyně 

Pro někoho nudná barva, pro někoho stálice mezi kuchyňskými linkami. Pokud navíc v malém prostoru sáhnete po světle šedém odstínu, rozhodně nešlápnete vedle. A protože se opět jedná o neutrální barvu, lze ji kombinovat s takřka každou jinou. Od těch jemných, pastelových, až po výrazné odstíny. Díky široké paletě tónů si vybere každý tu svoji, která zapadne do každého stylu interiéru. 

Zvolíte-li výrazný obklad buďte připraveni, že ho časem budete chtít změnit. Zdroj: JAP FUTURE

Výrazných barev se nebojte

Přestože odborníci do malých prostor příliš výrazné barvy nedoporučují, nebojte se jich. Decentní modrá, zelená, červená, nebo žlutá barva rozhodně malému prostoru neublíží, ale je nutno počítat s tím, že se může po několika letech okoukat a omrzet. Pastelové i výraznější barvičky se navíc dají kombinovat se dekorem dřeva, který by však měl být zvolen s ohledem na velikost prostoru pouze ve světlých dekorech. Barevné kuchyně často mívají místo klasických horních skříněk pouze otevřené police, které celkovému vzhledu decentně odlehčí.

Stěnu mezi horními a spodními skříňkami odlište od nábytku. Zdroj: Ikea

Zdroj info: Kapitoly o bydlení, Svět kuchyní, Rozměry a ergonomie pro vaši kuchyni

Fotogalerie:

 

Velmi praktický je i SPACE STEP

 

 

You must be logged in to post a comment Login