Zahrada

Jaká je vhodná velikost bazénu na zahradu

Od   | 

Uvažujete o stavbě bazénu na zahradě? Pak právě jeho velikost bude patřit k jedné z nejzásadnějších otázek, na které si budete muset najít odpověď.

Je libo oválný, nebo kulatý bazén? Zdroj: Mountfield

Faktorů, které ovlivňují velikost bazénu, je hned několik. Jedním z nejzásadnějších je velikost vaší zahrady – pokud máte málo prostoru, budete se muset spokojit s menším bazénem. Pokud je zahrada větší, musíte promyslet i další faktory. Mezi nimi například počet lidí, kteří budou bazén využívat. Pokud máte děti, bude vám vyhovovat střední nebo větší bazén.

 

Kam pro venkovní látky, kterým nevadí déšť ani slunce?

 

Dále si musíte odpovědět na otázku, k čemu vám bude bazén sloužit. Potřebujete se v něm pouze ochladit v průběhu horkých letních dní? Nebo v něm chcete plavat? Budou se v něm koupat děti, které do něj budou chtít skákat nebo hrát různé hry?

Bazén do 40 metrů čtverečních se obejde bez papírování. Zdroj: Pexels

Kdy budete potřebovat malý bazén

Malým bazénem se rozumí bazén s délkou do 5 metrů. O něm budete uvažovat v případě, kdy se nebudete chtít vzdát vlastního bazénu, ale zahrada vám nedovolí větší. Musíte však počítat, že v bazénu o těchto rozměrech si nezaplavete. Je vhodný spíše pro ochlazení.

Výhodou menších bazénů je menší hloubka, což je vhodné zejména v rodinách s malými dětmi. Nezapomínejte však na to, že děti rostou, takže to, co jim stačí nyní, jim za dva roky stačit nemusí. Výhodou je pak menší objem – s tím se pojí nižší náklady na údržbu a ohřev vody. 

Kdy budete potřebovat střední bazén

Středním bazénem se rozumí bazén s délkou 5 až 7 metrů. Tyto bazény patří k nejčastější volbě všech – pokud má bazén 6 nebo 7 metrů, pár temp si zde zaplavete. Pokud chcete plavat i v takto velkém bazénu, doporučujeme vám doplnit jej o protiproud.

Bazény o této velikosti jsou většinou hluboké 140 cm  – to už vašim dětem umožní bezpečné skoky do vody. Vhodné  jsou pro celé rodiny – užijí si zde vaše děti, ale i vy.

Jak velký bazén budete potřebovat? Zdroj: Shutterstock

Kdy budete potřebovat velký bazén

Velkým bazénem se rozumí bazén o délce nad 7 metrů. Tyto bazény jsou vhodné nejen pro děti, ale i pro vás. V případě, že chcete plavat, je vhodné připojit k bazénu i protiproud. Pokud bude bazén sloužit především k rodinným účelům, bude vám stačit bazén o délce 8 metrů. Nesmíte zapomínat na to, že větší bazény s sebou přinášejí také vyšší náklady na údržbu, ale i ohřev vody a samotné napuštění bazénu.

Zdroj info: Kapitoly o bydlení, Bazén na zahradě, Naše zahrada

 

Uvažujete o elektrokole?

 

 

 


You must be logged in to post a comment Login