Inspirace

Pantone odhalila barvu pro rok 2021: Čeká nás sluníčkové povzbuzení a šedá jistota

Od   | 

Ať už vás novinky ze světa barev v interiéru zajímají více, nebo méně, můžete si být jistí, že vás vlivy módních trendů neminou. Setkáte se s nimi doslova na každém rohu, obklopují vás a nevyhnete se jim v prodejnách většiny obchodů. Proto i s novou top barvou od Pantone se určitě dříve nebo později potkáte a možná si ji zamilujete. Jaké novinky vás čekají?

Pantone Color Institut vyhlašuje každý rok nejlepší sezónní barvy, předpovídá globální barevné trendy a radí společnostem v oblasti barev pro vizuální identitu produktu a značky. Pro rok 2021 vyhlásila následující novinky: šedý odstín pod názvem Ultimate Grey a zářivě žlutou Illuminating.

Barvou Pantone pro rok 2021 je šedý odstín pod názvem Ultimate Grey se zářivě žlutou Illuminating. Zdroj: Canstockphoto

Jak textilními dekoracemi propojit kuchyni s obývákem?

Barvy, které spojují

Obě na sobě nezávislé barvy ukazují, jak lze spojit různé prvky, aby se navzájem doplňovaly a vyjadřovaly náladu člověka. Spojení obou odstínů vyjadřuje praktičnost, pevnost, hřejivost a optimismus. A právě ten budeme v příštím roce dozajista velkou měrou potřebovat. Kombinace Ultimate Grey a Illuminating podporuje pocity štěstí a dává naději.

Lidé stále hledají způsoby, jak posílit svou energii a naději ve chvíli, kdy potřebují překonat pocit nejistoty. Jasná a veselá žlutá evokuje působení slunce a díky tomu dodává tolik potřebnou sílu. Šedá je zase symbolem pevných a spolehlivých prvků, které mají být věčné a dávat pevnou oporu v životě.

„Musíme cítit, že všechno, co je teď špatné, bude zase lepší. Povzbuzující barevné tóny plné života nám pomáhají posílit energii a naději a překonat situaci trvalé nejistoty,“ prohlásil výkonný ředitel Pantone.

Teplá žlutá šedou krásně rozzáří. Zdroj: Canstockphoto

Žlutá do kuchyně a šedá do obývacího pokoje

Veselá, spontánní a nápadná žlutá nejvíce vynikne v koupelně, kuchyni, předsíni nebo v chodbě. Podporuje soustředění, takže se jí nemusíte bát v dětském pokoji či v pracovně, minimálně ve formě doplňků.

Šedá vypadá krásně ve světlých i tmavších odstínech. Pokud volíte tmavší odstín, dopřejte si sytější a zářivější doplňky a naopak. Výborně vypadá nejen v kombinaci se žlutou, ale i s červenou, červenofialovou a dalšími aktivními barvami. Je vhodná do obývacích pokojů, pracoven (světlejší odstín) nebo do kuchyně.

Sluníčkově žlutá prostor zateplí. Zdroj: Canstockphoto

Pečlivý výběr podle trendů

Šedé i zářivě žluté odstíny byly vybrány hloubkovou studií trendů a analýzou trhu. V úvahu se bere zábavní průmysl, umění, móda, veškerý design, oblíbené turistické destinace, životný styl a sociálně ekonomické podmínky. Nevynechává se ani obecná celosvětová nálada.

V příštím roce pravděpodobně uvidíme Ultimate Grey a Illuminating Yellow jako výraznou součást interiéru v oblasti nábytku, dekorací, barevných kombinací na zdech, ale také v kosmetickém průmyslu nebo v módě.

Žlutá může být použita v interiéru i v několika odstínech

Žlutá může být použita v interiéru i v několika odstínech. Zdroj: Tomasella

Ovládejte snadno světla


You must be logged in to post a comment Login