Koupelny

Jak zakomponovat do koupelny dekoraci?

Od   | 

Koupelny už nejsou pouhou praktickou místností, ale jsou prostorem, kde si odpočineme a načerpáme energii. Proto stejně, jako jiné části bytu, bychom měli koupelnu vyladit k dokonalosti pomocí doplňků. A které jsou ty vhodné?

Dekoraci lze do koupelny zakomponovat různými způsoby.
Zdroj: Zehnder

Oživte osvětlení

V koupelně je potřeba silnější světlo, které osvětlí celý prostor najednou. Soustředit bychom se však měli i na doplňková světla, která navodí tu správnou, relaxační náladu. Ani v koupelně tak nesmí chybět tlumená nástěnná světla, podsvícení zrcadel, nejrůznější lucerny, dekorativní světla, nebo svíčky a lampičky, které vás duchem okamžitě přenesenou do wellnessového zařízení.

I do koupelny zvolte více zdrojů osvětlení.
Zdroj: Eglo

 

Zkuste do koupelny mechy. Kam pro ně?

 

Obrazy nejsou pasé

Pokud celou koupelnu nepokrývají obklady, nebo motiv na stěnách, můžete prostor doplnit i o obrazy či umělecké fotografie. Do koupelny se budou hodit abstraktní umělecké obrazy, ale i fotografie přírody. Ať už se rozhodnete pro jakýkoliv motiv obrazu, měl by na nás působit příjemně a měl by v nás vyvolat dobré pocity.

Použít můžete i speciální tapety. Zdroj: Orsei

Dekorativní nábytek

Dekoraci lze do koupelny zakomponovat i pomocí vkusného nábytku. Zajímavě vypadají nejrůznější odkladače, pletené koše, otevřené police nebo stylové věšáky na oblečení. Do koupelen lze pořídit i stojan na časopisy a knihy, podnosy na vanu nebo kosmetické stolky. Oblíbeným materiálem je pak bambus, masiv nebo ratan, který prostor příjemně doplní.

I v koupelně lze sedět

Pokud vaše koupelna není příliš malá a nabízí dostatek prostoru, můžete ji vyplnit vhodným sedacím prvkem. Domácí wellness nálady docílíte díky designovým židlím či taburetům, kam lze nejen odložit oděv, ale můžete si zde po horké vaně příjemně odpočinout. Variantou mohou být i komfortní lavice nebo lehátka. 

Křeslo v koupelně prostor skvěle vyzdvihne.
Zdroj: RAVAK

Zajímavá dekorace

Koupelnu lze oživit už od stropu, a proto můžete prostor doplnit závěsnou dekorací ve sklenicích, dekorativními koberci nebo lapači snů. Volné poličky vyšperkujte drobnou dekorací a využijte i dekorativní svíčky nebo vonné tyčinky. Zajímavě budou vypadat i skleněné dózy například na kosmetické tampony či vlasové potřeby. Koupelnu oživí i stylové dávkovače mýdla, držák na zubní kartáčky nebo organizér ve sprchovém koutu.

Stylové věšáky lze také považovat za zajímavý doplněk.
Zdroj: Hansgrohe

Nezapomínejte na zeleň

Do koupelny samozřejmě patří i rostliny, které do místnosti vnesou uklidňující zelenou barvu. Je však potřeba vybírat takové, které ocení teplé a vlhké prostředí. V koupelně se bude skvěle dařit například nejrůznějším druhům kapradí nebo dracéně. Dalším skvělým řešením je i tchýnin jazyk, zamiokulkas, určité druhy palem, břečťan, orchideje nebo eukalyptus. 

Zdroj: Koupelny Ptáček, Ravak.cz, iDnes.cz

Rostliny koupelnu příjemně oživí. Při plánování koupelny zakomponujte niky. Ty osvětlete LED pásky. Zdroj: Keraservis

 

Fotogalerie:

 

Sprchový panel s poličkou. Jak vypadá a kam pro něj?

 

 


You must be logged in to post a comment Login