Doplňky do bytu

Jak vylepšit předsíň

Od   | 

Předsíň, větší či menší, je nedílnou součástí každého bydlení a je tak trochu neprávem opomíjená. Proč zbytečně investovat do místnosti, kde jen odkládáte boty a kabáty, říkáte si možná. Ale zkuste se zeptat sami sebe, kde se budete cítit lépe. Tam, kde po otevření dveří uvidíte jen chaoticky poházené věci, nebo v místnůstce, kde má vše svůj řád a dýchá na vás teplem domova?

Líbí se vám ta představa? Pojďte s námi dát své předsíni duši, aby vás pokaždé chytila za srdce.

 

V malém prostoru vynechte koberce

Možná se vám zachtělo vyzdobit svou předsíň kobercem. Vypadá to pěkně, příjemně a esteticky. To ano. Ale až budete z koberce neustále odstraňovat bláto, písek a jiné nečistoty, nadšení rychle přejde. Pamatujte! Podlaha v předsíni by měla být pevná, odolná a dobře omyvatelná. Ideální je dlažba, dále laminát a u materiálů jako je dřevo, vinyl, linoleum či PVC je fajn vytvořit zónu, kde budeme sundávat boty a dále už půjdeme v domácí obuvi.

Oddělujte zimní a letní sezonu

V malé předsíni zkrátka nemůžete mít pohromadě letní a zimní věci, pokud se v ní chcete cítit dobře a nepřehrabovat se neustále v hromadách šatstva. Před létem pečlivě ukliďte veškeré zimní oblečení a boty (uskladněte je v komoře, ve sklepě nebo kdekoliv jinde, kde máte místo) a nechte si na věšácích a ve skříňkách jen ty letní. Stejně tak to udělejte i před zimní sezonou.

Úložné prostory – čím víc, tím líp

Předsíň se obvykle používá nejen k uskladnění bot a pár kousků oděvů. V podstatě v ní můžete najít takřka všechno, co se jinam nevejde: od potřeb na sport až po tašky a kufry. Když vám to místo jen trochu dovolí, pořiďte si dostatek úložných prostor. Vestavěné skříně s různými přihrádkami jsou ideální. Pojmou hodně věcí, které se v nich mohou dobře a přehledně uspořádat. Věci pro děti dejte do přihrádky hned ke dveřím. Při odchodu si všechno pohodlně vezmou a při příchodu zase uklidí.

Posezení

I když se to zdá jako drobnost, sedátko či židle, kde si můžete sednout a nazout boty, je k nezaplacení. A nejen pro vás. Oceníte je, až tam posadíte při obouvání děti a stejnou radost dozajista uděláte i rodičům či prarodičům.

Rozsviťte místnost barvami

Nebojte se barev v předsíni. V malém prostoru se nejlépe hodí světlá, protože opticky zvětšuje. Vybírejte takovou, která je odolná vůči otěru, a jestliže máte děti a k tomu i psa, možná oceníte i omyvatelnou. Skvěle vypadají teplé odstíny žluté či oranžové a chybu neuděláte ani s výraznější tmavou barvou umístěnou jen na jedné či dvou stěnách. Hojně se v současné době využívají různá kamenná obložení a obliba stoupá i u tapet, které tak opět získávají místo na výsluní.

Zdroj: Home Style

Nezapomeňte na dekorace

Dekorace mají hlavně ozdobnou funkci a dotváří celkový ráz místnosti. Předsíň prosvětlí velké zrcadlo, které má i praktický účel, na skříňce či poličce se hezky vyjímá květina ve váze. A pár obrázků nebo třeba rodinných fotografií na stěně udělá divy.

Fotogalerie:

Zdroj: Home Style, Ikea a Pinterest


You must be logged in to post a comment Login