Kuchyně

Jak v kuchyni vše sladit

Od   | 

Kuchyňský prostor musí být sice řešen co možná nejefektivněji s důrazem na funkční prvky, ale primárně nás stejně zajímá jedna jediná věc: vzhled.

V posledních letech převládala na kuchyních lakovaná dvířka, a není divu. Lak působil elegantně a v kombinaci s barvami byla taková kuchyně středobodem prostoru. Na loňském veletrhu Cucina v Miláně však už byly vidět sestavy s matným povrchem, na který si budeme pomalu zvykat. Kuchyně s matnými dvířky se nejčastěji volí v kombinaci s bílou nebo šedou barvou, pestrým barvám matné provedení nesvědčí.  Nejste-li příznivci trendů, pak můžete volit standardní kuchyně s dvířky opatřenými dýhou, přičemž platí pravidlo, že světlé odstíny se hodí do malých kuchyní, tmavší můžeme použít i do velkých místností.

Součástí kuchyňské sestavy je také prostor mezi horními a spodními skříňkami. Sem se u moderních sestav instaluje sklo, vhodný je ale i laminát a k některým sestavám se hodí keramický obklad. Ten volíme zejména tam, kde je na zemi použita dlažba. Tato už léty prověřená podlahová krytina se volí do polyfunkčních místností, jejichž součástí je krb nebo krbová kamna. K nim se prosazují i pěkné koše na dřevo a další doplňky.         

Jako podlahovou krytinu do kuchyně?

Kuchyně patří k namáhaným prostorám, proto je nutné zvolit odolnou podlahovou krytinu, která vysokou zátěž vydrží několik let. Mezi moderní krytiny patří vinyl, laminát, pro milovníky ekologických podlah to je marmoleum nebo purline. Léty osvědčená je dlažba v kuchyních, kterou volíme podle struktury a barvy nábytku. 

Doplňky hrají svou roli

I zdánlivé detaily mohou v kuchyni rozhodovat. Začít bychom mohli třeba tradičními kuchyňskými hodinami. Ty mohou být vyvedené třeba právě s motivy vaření, potravin nebo kuchyňských pomocníků. Mezi stylové kuchyňské doplňky patří také zajímavé tapety na zeď, symbolizující právě proces přípravy pokrmů anebo detaily zeleniny, kávy, případně čehokoli jiného. Jinak si do kuchyně pořiďte i zajímavé košíky na potraviny, misky a další věci, které souvisí s jídlem, jeho přípravou a konzumací. Vytvoříte si tak stylový prostor, kde budete rádi trávit svůj čas.   

Text: PR, Foto: archiv


You must be logged in to post a comment Login