Články

Jak připravit balkon na léto: Tipy na úpravu a dekorace pro dokonalý letní relax

Od   | 

Příchod letních měsíců přináší touhu po venkovním odpočinku a relaxaci na balkoně. Aby byl váš balkon připravený na letní období, je důležité provést úpravy a přidat vhodné dekorace. Dnes se nezaměříme jen na praktické tipy, ale přidáme i hezkou inspiraci.

Růžová se hodí nejen na ženský balkon. Zdroj: Mobelix

Letní období je ideální k trávení více času venku na balkoně, kde si můžete užít slunného počasí a krásné výhledy. Před tím, než se pustíte do úprav a dekorování, je však důležité provést několik základních kroků, které zajistí, že váš balkon bude připraven na léto. Zde jsou některé tipy, které vám pomohou připravit váš balkon na příjemné letní chvíle.

 

Kam pro světla na balkon a terasu?

 

Úprava a údržba podlahy

Podlaha na balkoně je jednou z prvních věcí, které by měly být upraveny pro letní sezónu. Pokud máte dřevěnou nebo plastovou podlahu, je důležité ji důkladně vyčistit od zimních nečistot a případně ji ošetřit vhodným ochranným nátěrem, který zvýší její odolnost vůči povětrnostním vlivům.

Pokud máte betonovou podlahu, můžete ji osvěžit a ošetřit speciálními nátěry nebo dlaždicemi, které přidají na estetice a sníží riziko klouzání.

Na větším balkonu si můžete užívat letní večeře. Zdroj: Westwing

Výběr a umístění nábytku

Správný výběr a umístění nábytku jsou důležité pro pohodlné posezení na balkoně. Zvolte kvalitní venkovní nábytek, který je odolný vůči povětrnostním vlivům a zároveň pohodlný. Vhodná jsou například lehátka, židle s polštáři a stoly pro posezení u snídaně nebo večerního drinku. Dbejte také na to, aby byl nábytek umístěn tak, aby nebránil volnému pohybu po balkoně a zároveň nabízel dostatek prostoru pro relaxaci.

Koupejte se na svém blakoně

 

Vytvoření atmosféry pomocí dekorací

Přidání vhodných dekorací na balkoně může vytvořit příjemnou atmosféru a podpořit relaxaci. Zkuste využít květináče s kvetoucími rostlinami, nebo zelené rostliny, které dodají balkonu svěžest a barvy. Svíčky nebo lampiony jsou skvělým způsobem, jak na navodit intimní atmosféru ve večerních hodinách, zatímco polštáře a deky dodají pohodlí a útulnost.

Zdroj: Westwing, Mobelix, architecturaldigest.com

Fotogalerie:

 

Uvažujete o elektrokolu? Poradme Vám, jaké koupit. 

 


You must be logged in to post a comment Login