Inspirace

Jak ozvláštnit vaši koupelnu, aby byla opravdu speciální?

Od   | 

Koupelna je místo, v kterém začínáme i končíme náš den. Určitě bychom jí tak měli věnovat patřičnou dávku pozornosti. Abychom v ní vytvořili speciální prostor na relaxování, musíme si ji však vhodně vybavit. Pokud nevíte jak na to, nezoufejte a čtěte dále. Na následujících řádcích vám totiž přinášíme užitečné tipy a rady, jak z naší koupelny udělat opravdu výjimečné místo.

Jaké doplňky by neměly chybět v naší stylové koupelně?

Pokud chcete, aby byla vaše koupelna opravdu výjimečná, bude to chtít i vhodné doplňky. Zmíněné doplňky do koupelny mohou mít různou podobu. Důležité je, abychom trefili stejný dekor doplňků a aby tak jako celek působily kompaktně. Vaše moderní koupelna se neobejde bez dávkovače na mýdlo nebo bez mýdlenky. Záleží tedy na tom, v jaké formě mýdlo používáte. Ve stejném dekoru si pak pořiďte i držák na zubní kartáčky. Vychytávkou v koupelně je i další nádoba, která poslouží na krém na ruce. Ten vám totiž dokáže zpříjemnit den. Nikdo přeci nechce dobrovolně chodit ven s vysušenými dlaněmi. Mýdla mají bohužel schopnost ruce vysoušet. Chcete-li mít trendy koupelnu, pořiďte si do ní také textilní doplňky. Ty vaši koupelnu mohou zútulnit. Na relaxování oceníte koberečky a osušky v příjemných pastelových barevných tónech. Máte-li v koupelně pračku, bude se vám hodit i vkusná nádoba na prací kapsle nebo na prášek. Igelitové sáčky totiž nepůsobí zrovna harmonickým dojmem.

Jak si poradit se světlem v koupelně a co barvy?

Abychom se v koupelně necítili stísněně, měli bychom se zaměřit také na světlo a barvy na stěnách. V ideálním případě bude mít koupelna okno, do kterého můžeme nainstalovat trendy závěsy v příjemném odstínu. Jste-li zimomřiví, můžete vsadit na odstíny červené nebo oranžové barvy. Vhodné jsou i zemité tóny barev. Jestliže však chcete navodit v koupelně relaxační atmosféru, vsaďte spíše na zelenou a modrou barvu. Ty mají pro tělo a mysl uklidňující účinky. Barva na zdi koupelny by pak měla korespondovat také s textilními zvolenými doplňky. I vaše předložka do koupelny by se tak měla doplňovat s namalovanou barvou na vašich zdech. Pokud chceme ještě více prosvětlit koupelnu, můžeme do ní pořídit velké zrcadlo a výraznější lampu nebo bodové světlo.

Jaké další vychytávky by měla mít naše koupelna, aby se nám v ní příjemně relaxovalo?

Výborným pomocníkem je v koupelně tác na vanu. Díky němu si užijete každou koupel doslova na maximum. Máte-li sprchu nebo vanu se sprchou, určitě si do ní pořiďte i kvalitní závěs v příjemném dekoru. Někdo dává přednost vzorům a motivům, jiný si vystačí s jednobarevným modelem závěsu. Hlavní je, že se jedná o praktickou věc, která zabrání vodě proniknout na podlahu. Je to tedy nejen módní, ale také funkční doplněk. Výborným pomocníkem je v koupelně i zvětšovací zrcadlo. V kurzu jsou zejména lehká kulatá zrcadla, která můžete schovat i do přihrádky pod umyvadlem. V koupelně pak oceníte i přehledné organizéry. Do těch pak uschovejte drobnosti nebo šampony a gely, které by se jinak nevzhledně povalovaly po vaně nebo na poličkách. Aby se nám v koupelně dobře relaxovalo, měl by být její prostor dobře uspořádaný a vše by v něm mělo mít své místo. Poblíž vany pak nainstalujte také držáky na ručníky. Na zmíněné vychytávky do koupelny se můžete podívat např. i tady: https://www.sinsay.com/cz/cz/. Zde si kvalitní koupelnové doplňky vybere i ten nejnáročnější z vás.


You must be logged in to post a comment Login