Dětské pokoje

Jak efektivně i nápaditě zkrotit hračky v dětském pokoji

Od   | 

Každý, kdo má doma malé dítě, to dobře zná. Tu palčivá bolest při stoupnutí na kostku stavebnice, tady kopnutí do traktoru s vlečkou, naloženou malými, plastovými zvířátky, tam zase knížka… Pokud s tím vších chcete skoncovat jednou pro vždy, pojďte se inspirovat nápady, které jsme pro vás vybrali.

Originální knihovnu a místo pro uložení oblíbených plyšáků nebo jiných hraček z dřevěných bedýnek si vaše děti zamilují.

Vytvořit dobře organizovaný prostor je zvlášť v dětském pokoji velice důležité. Vaše ratolesti totiž potřebují místo, kde se jim bude nejen dobře usínat, ale také kde budou moct v klidu plnit všechny předškolní i školní úkoly. Rušivé vjemy tedy nejsou na místě. Proto obětujte kousek svého času a dejte jejich hračkám a knížkám svůj řád.

Krabice s popisky usnadní úklid dětem i vám.

Samostatná, a nejlépe vestavěná skříň, která by celá sloužila pouze pro uložení hraček, je asi snem mnoha rodičů. Většina dětských pokojů však není pro toto extra vybavení dimenzovaná, takže si často musíme vystačit s jednoduchým regálem a několika policemi. Ale i s nimi se dá dobře pracovat. Stačí nakoupit dostatek úložných boxů, které budou na míru vyhovovat rozměrům nábytku, a uložit do nich plyšáky, autíčka, vláčky, panenky, stavebnice nebo puzzle. Pro lepší přehlednost doporučujeme boxy popsat, případně můžete tuto činnost pojmout kreativně, zapojit své děti a polepit je příznačnými obrázky, které ocení hlavně ti nejmenší.

Oblíbený „severský“ policový díl s úložnými boxy je dokonalý organizér i knihovnička v jednom.

Od mělkých po nejhlubší: police a dřevěné boxy s popisky v nakloněném rámu využijí jak školáci, tak ti nejmenší.

Jestliže si musíte vystačit pouze s policemi, i ty se dají prakticky zabydlet pomocí krabiček, boxíků a přihrádek, které můžete barevně rozlišit. Víte, že má vaše dítko velkou zálibu v jedné činnosti? Pak mu tady vytvořte tematický koutek, ve kterém se může dosyta realizovat.

Nechejte pod policemi dostatek místa, které můžete vyplnit dalšími úložnými krabicemi nebo koši.

Kutilové pozor! Jednoduchá knihovna se dá vykouzlit i z klasických okapových rýn.

Pokud vám police a další úložné prostory nestačí, neostýchejte se pořídit další pomocníky, kteří vám s úklidem poházených hraček pomohou. Můžete se poohlédnout třeba po látkových koších, připomínajících plážovou tašku, nebo jiných designových kouscích, které budou dobře vypadat i volně stojící podél zdi.

Hračky do tašky a hurá na kutě!

No a kdyby se vám chtělo udělat něco navíc pro vašeho malého domácího kutila nebo beznadějného fandy do luků, mečů a podobných rekvizit, můžete využít místo na stěně a pomocí děrované desky a háčků mu vyrobit originální „nástěnku“, na kterou si svoje oblíbené hračky pověsí.

DIY aneb se závěsným úložným řešením zvětšíte prostor pro hraní v pokoji.

5 TIPŮ NA RYCHLÝ ÚKLID HRAČEK

1. V pokoji připravte větší množství menších boxů.

2. Boxy by měly mít různé velikosti a vhod přijdou i různé barvy. Dítě se tak snadněji zorientuje.

3. Pokud nemáte různě barevné boxy, můžete je opatřit obrázky nebo je rovnou popsat.

4. Vyvarujte se otevřených polic, ve kterých zůstává prach.

5. Úložné prvky situujte do nízké výšky tak, aby je dítě mohlo samo obsluhovat.

A jak se na zařízení dětského pokoje kouká odborník feng shui?


You must be logged in to post a comment Login