Inspirace

Jak do interiéru s citem zakomponovat zvířecí vzory, aby nerušily, ale naopak vynikly

Od   | 

Odvážné zvířecí vzory se v posledních letech objevují nejen za výlohami obchodů s oblečením, ale čím dál častěji je světoví designéři zakomponovávají do interiéru. Bydlení díky nim dostává zajímavý šmrnc, originalitu, ale i odvážnost. Pokud patříte mezi ty, kterým se trocha zvířecího dekoru v interiéru líbí, ale obáváte se výsledku, pak je tento článek přesně pro vás.

Rada odborníků zní – méně je někdy více. A u zvířecích vzorů to platí dvojnásobně. Lehko byste z decentního interiéru vytvořili nechtěný chaos a možná až kýčovité prostředí. Je tedy potřeba dodržovat několik pravidel.

Povlečení se zvířecím dekorem může skvěle navodit tu pravou atmosféru. Zdroj: Westwingnow

Nebojte se barev

Někteří se při použití zvířecích vzorů už bojí použít barvičky a tak často volí neutrální odstíny. To je ale velká chyba, protože právě zvířecí vzory skvěle vyniknou s jasnými a sytými tóny. Zvířecí odstíny s teplým nádechem zkombinujte s červenou, oranžovou, hnědou, nebo žlutou. Naopak vzory ve studeném odstínu se skvěle hodí k modré, zelené, šedé, nebo bílé. Vždy se však pevně rozhodněte pouze pro jednu výraznější barvu a tu nakombinujte jak se zvířecím vzorem, tak s neutrálním odstínem. 

A kdo říká, že to musí být jen vzor? Zdroj: Canstockphoto

Pouze jeden vzor

Co se týče samotného výběru vzoru, i zde držte fantazii na uzdě. Pokud nechcete z interiéru vytvořit kýčovitý cirkus, je potřeba dát přednost pouze jednomu zvířecímu vzoru, který se bude prolínat napříč celým bytem. K chladnějším, nebo neutrálním barvám se hodí černobílý zebří pruh. K teplým odstínům naopak vzor leoparda, žirafy nebo tygra.

Takto výrazná tapeta už dovoluje zvolit jen jednoduchý nábytek. Zdroj: Pixers

Pozor na velikost plochy

Protože každý zvířecí vzor je sám o sobě velmi výrazný a dominantní, je potřeba ho v prostoru aplikovat pouze jako příjemný doplněk. Někteří vzor použijí v podobě tapety po celé stěně, nebo formou čalounění na nábytku, čímž ale prostor ztrácí na hodnotě a celý interiér může působit lacině. Zvířecí vzor zakomponujte decentně pomocí drobné dekorace jako jsou dekorativní polštářky, lampičky, malé koberečky, obrazy, fotorámečky, nebo svícny. 

Zvířecí vzory vyniknou například s moderní betonovou stěrkou.
Zdroj: Němec

Pokud však nejste příliš odvážní, ale zvířecí vzory se vám líbí, můžete interiér proměňovat pomaličku. Namísto vzorů aplikujte pouze jejich kombinaci barev. Třeba leopardí vzor nahraďte oranžovou, hnědou a žlutou. Zebrovaný vzor naopak černou a bílou. Sami uvidíte, jestli se s těmito barevnými kombinacemi ztotožníte a ty pak dále můžete obzvláštňovat přímo zvířecím vzorem.

Vzor “zebry” může mít i velmi moderní podobu. Zdroj: Pixers

 

Fotogalerie:

 

Jak si na maximum užít sprchování?


You must be logged in to post a comment Login