Inspirace

Interiérové dveře musí vypadat dobře – jak a jaké vybrat

Od   | 

Interiérové dveře do bytu jsou výrazným prvkem, na který se budete dívat každý den. Proto se určitě při výběru zaměřte kromě funkčnosti a ceny dveří i na jejich design a celkový vzhled. Ideální je, když interiérové dveře ladí s podlahou, barvou zdí a dalšími prvky v bytě nebo domě.

Určitě výběr konkrétních interiérových dveří proberte s partnerkou nebo partnerem, obecně platí, že ženy mají estetiku „více v krvi“, takže vám nejspíše výběr usnadní.

Interiérové dveře – jaké máte možnosti

Interiérové dveře můžete vybírat podle mnoha kritérií. Na trhu je celá řada nejrůznějších dveří, které se liší materiálem, designem nebo typem otevírání. Při výběru budete mít spoustu otázek a možností:

  • materiál – z čeho dveře budou, plastové interiérové dveře, dveře s prosklením, hliníkové dveře, dřevěné dveře, kombinace materiálů
  • povrch dveří – fólie, dýha, laminát, masiv …
  • typ dveří podle otevírání – vybíráte podle prostoru, kam se dveře umístí, klasické otočné dveře, posuvné dveře na zeď, posuvné dveře do pouzdra, dvojkřídlé dveře
  • levé nebo pravé dveře – musíte určit, na které straně budou panty a kam se budou dveře otevírat

Barva interiérových dveří a jejich design

Ať už si vyberete interiérové dveře deskové nebo rámové, budete hlavně vybírat jejich design a barvu. Můžete koupit zajímavé plastové dveře s dřevěným dekorem a částečným prosklením do obývacího pokoje, plné dveře do ložnice, prosklené dveře do koupelny a posuvné dveře do dětského pokoje. Všechny typy se dají sladit. Klidně kupte různé dveře pro různé pokoje nebo všechny dveře stejné, vždy záleží hlavně na vašem cítění.

Tip: Nevíte, který typ dveří je vhodný do vašeho domu? Váháte mezi klasikou, dvoukřídlými dveřmi  či posuvnými dveřmi? Přečtěte si článek: Poradíme vám, jak vybrat ty správné interiérové dveře.

V podstatě všichni seriózní prodejci interiérových dveří nabízejí spoustu barevných variant, různé vzory a celkový design. Ideální je vybrat si takového prodejce (nebo přímo výrobce), který provozuje i kamenné prodejny, kde si můžete zajít a osobně se poradit, podívat se a vybrat s ze vzorníku barev. Budete tak mít i místo, kde můžete řešit případné reklamace nebo jakékoliv problémy, které se mohou interiérových dveří týkat.

Užijte si výběr interiérových dveří a kromě ceny se dívejte i na design. Věřte, že interiérové dveře hrají v bytě nebo v domě velkou roli a mají výrazný dopad na celkový design a atmosféru v domě.

 


You must be logged in to post a comment Login