Inspirace

Interiér na vlně kruhů

Od   | 

Geometrické tvary v interiéru v posledních letech zažívají velký boom. Zejména kruhy dovedou doma dělat divy, a navodit tak moderní a nadčasový vzhled. Jak je ale do bytu dostat? 

Kruhy jsou v kurzu, dobře ale zvažte jak a na co je aplikujete.

Řekněte to nábytkem

Skvělá možnost, jak kruhy do interiéru vmísit, je pořídit kus nábytku ve tvaru kruhu. Dokonalou volbou je například volba jídelního či konferenčního stolu v kruhovém tvaru. V poslední době se velké oblibě těší i kruhové knihovny na zdech, které vypadají v kombinaci se dřevem nádherně. Chcete-li si však troufnout na něco odvážnějšího, pořiďte si kruhovou postel! Díky ní vybočíte ze stereotypu a budete mít doma designový kousek. Pozor ale dávejte při výběru velikosti a kvality matrace. Kruhová postel by měla být co největší, aby jedno lůžko mělo alespoň 200 x 90 cm. 

Kruhové tapety

Tapety se v poslední době vrací do módy a jsou také skvělou možností, kde kruhové tvary použít. Zvolte si jednu hlavní stěnu, kde použijete tapetu s kruhy. Na další stěny kruhy již neumísťujte, a nepřehánějte to ani v ostatních místnostech. Kruhy v interiéru mají vypadat pouze decentně. Prostor se opticky zvětší a navíc interiér oživí. Pokud ale zvolíte kruhy ve formě tapety, nepřehánějte to s dalšími geometrickými tvary. Mohli byste docílit opačného efektu, který by nevypadal moc dobře!

Tapeta s výrazným motivem by měla zdobit pouze jednu stěnu. Zdroj: Lavmi

Doladění doplňky

Pokud jste kruhy v interiéru zvolili a zkombinovali jen decentně, můžete je podtrhnout ještě drobnou dekorací. Kruhy můžete zvolit ve formě zrcadel, či poliček na stěně, elegantně budou vypadat i jako dekorační polštáře na pohovce, či na posteli. Originálně budou vypadat i květináče na kruhovém držáku na zdi! Použít je můžete i jako dekoraci na nádobí, svícnech, na ložním povlečení, nebo si podobnou dekoraci vytvořte sami doma.

Kruh se může objevovat i na nábytkových solitérech. Zdroj: Pinterest

Čemu se vyhnout?

Pokud to s kruhy přeženete, váš domov bude sice vypadat vyladěně, ale jakmile budete mít okolo sebe plno kruhů každý den, začne vám interiér připadat neosobní a nebudete se v něm cítit moc dobře. I přes to, že interiér chcete mít laděný do kruhů, nic nezkazíte například obdélníkovým stolem, kobercem, či zajímavou lampičkou. Interiér, který je laděný ať už do kruhů, či trojúhelníků vypadá zajímavě a neokoukaně, avšak nepřehánějte to, abyste při pohledu na každou věc doma neviděli pouze kruh.

Ke kruhovému stolu se vejde víc strávníků. Zdroj: Vitra

Fotogalerie:


You must be logged in to post a comment Login