Koupelny

Instalatérské tipy a triky

Od   | 

Instalatérství je tu pro většinu z nás neviditelnou profesí. Netrávíme mnoho času přemýšlením o tom, ani se nestaráme o jeho údržbu. Ale když to náhle přestane správně fungovat nebo narazíme na problém, okamžitě si toho všimneme. Není to vůbec žádná legrace řešit problémy s vodovodním potrubím. Proto jsme vytvořili tento seznam našich nejlepších instalatérských tipů, které vám pomohou předejít některým z obvyklých problémů.

1. Nevylévejte tuk ani olej do kanalizace
Mastnota a olej se nahromadí. Zpočátku si toho nevšimnete – budete si myslet, že je to úplně v pořádku, a že jako kapalina by měla jít do dřezu. Ale kousek po kousku tento tuk a olej ucpávají vaše potrubí a způsobí vám vážné problémy s instalací.

Přemýšlejte o svých trubkách, než vylijete tekutinu na vaření do odpadu, a zvolte bezpečnější možnost likvidace. Počkejte například, až tuk ztuhne, než ho hodíte do kompostu.

2. Použijte sítko
Ucpávky jsou jedním z nejčastějších problémů instalatérství, a pokud jde o odtok ve sprše nebo umyvadle, může být hrubý a nepořádný díky zbytkům vlasů a mýdla. Vyhnout se tomu je stejně jednoduché jako použití košového sítka. To pomůže předejít časově náročnému a nepříjemnému úkolu čištění odpadů.

3. Sledujte, co splachujete
Jsou určité věci, které by se měly splachovat, a určité věci, které by se rozhodně splachovat neměly. Pokud začnete splachovat do záchodu jiné věci než toaletní papír a tělesný odpad, mohli byste si způsobit vážné ucpání, se kterým se vsadíme, že se s tím opravdu nebudete chtít potýkat. To zahrnuje hygienické výrobky, vatové tampony, léky na předpis a nebo uhynulé akvarijní rybky.

4. Zjistěte, kde je váš hlavní vodní ventil
Instalatérství nepatří k věcem, o kterých se aktivně učíte, ale je důležité vědět, kde je váš hlavní vodovodní ventil a co dělat v případě problému. Pokud, zaklepejte na dřevo, praskne vám potrubí, vypnutí hlavního vodovodního ventilu pomůže minimalizovat škody, dokud k vám nedorazí instalatér z vmb-servis.cz. Pokud nevíte, kde to je, strávíte spoustu času hledáním, zatímco váš domov utrpí značné škody vodou.

5. Otestujte těsnění splachovacího ventilu vaší toalety na netěsnosti
Úniky na toaletách mohou být skutečným problémem, ale pokud je zachytíte brzy, budou lépe zvládnutelné a mohly by vám ušetřit nějaké vážnější problémy s instalací.

Jedním z míst, kde pravděpodobně najdete únik, je těsnění splachovacího ventilu vaší toalety. Těsnění splachovacího ventilu je to, co brání vodě proudit z nádržky do mísy vaší toalety, když není v režimu splachování. Včasné zachycení úniku v těsnění splachovacího ventilu vyžaduje jednoduchý test: potravinářské barvivo.

Ne, nepřečetl jsi to špatně. Stačí jen pár kapek potravinářského barviva do vaší toaletní nádržky. Zkuste to znovu za několik hodin. Pokud se část obarvené vody dostala do vaší záchodové mísy, znamená to, že došlo k úniku a je čas zavolat instalatéra.


You must be logged in to post a comment Login