Inspirace

Inspirujte se letní dekorací, kterou si váš domov bezpochyby zaslouží

Od   | 

Proč bychom si v létě nemohli domov vyzdobit do posledního detailu tak, jako to děláme v zimě? Stačí pár drobností, které navodí dokonalou letní náladu. A ti, co se letos nedostanou k moři, mohou přihodit i nádech mořské atmosféry.

K letnímu období patří jednoznačně květiny všeho druhu, svíčky a svícny pro romantické večery, Provence doplňky či námořnický styl. Neváhejte a pusťte se s námi do toho! Uvidíte, že se domů budete vracet ještě radši.

Květiny, které neuschnou

Každý milujeme čerstvě nařezané květiny ve váze, které obyčejnému stolu dodají romantický šmrnc a styl. Protože ale nevydrží v horkých dnech dlouho čerstvé a málokdy nám zbývá čas na neustálou výměnu vody i květin, je ideální pořídit si nástupce v podobě umělých květin. Důležité je zainvestovat do takových, které vypadají přirozeně a které byste od živých pouhým okem nerozeznali. Vytvořte si kytici z vlčích máků, pivoněk, nebo hortenzie a sami uvidíte, jak interiér oživí a zútulní. Umístit je můžete do klasické vázy nebo jakéhokoliv květináče. Nevystavujte je však přímému slunečnímu svitu, kde mají tendenci zbělat.

Tip: Využijte zavařovací sklenice například od marmelády, které mají na pohled pěkný tvar a využijte je pro květinové aranžmá. Docílíte tak originální dekorace.

I umělé květiny dokážou udělat parádu. Navíc vdechnou domovu tu pravou letní atmosféru. Zdroj: Pinterest

Věnce nemusí zdobit pouze vchodové dveře

V převážné většině vídáme věnce pouze na vchodových dveřích. Skvělou atmosféru dodají domovu ale věnce na interiérových dveřích, nebo na konferenčním, či jídelním stole. Základem jsou především květiny, přírodní materiál a barvičky. Třpytivé a načančané věnce si raději ponechte na Vánoce. V hobby marketech, či v zahradnictví najdete již vytvořené holé věnce například ze dřeva, které si můžete ozdobit podle své fantazie. K ruce si také vezměte tavnou pistoli, kterou připevníte na věnec vše, co chcete. Neopomínejte levanduli, slunečnice, nebo hortenzie. Na věnec je můžete zakomponovat v podobě čerstvě natrhaných květů, popřípadě si pár květinek usušte. Květiny můžete nakombinovat pastelově barevnou stužkou, či jinými letními předměty, jako jsou například mušle. 

Květinové věnce nepatří pouze na vchodové dveře. Zdroj: Pinterest

Svícny a svíčky pro večerní romantiku

Plameny svíček potěší nejen v zimě, ale i během letního večera. Zakomponujte tedy do interiéru nejrůznější svícny, svíčky nebo roztomilé lucerny. Vytvořit si můžete také společně s dětmi vlastní svíčky, ze kterých budete mít radost dvojnásob. Malou skleničku, kterou máte po ruce a která se vám líbí, naplňte pískem a sem tam přihoďte drobné kamínky. Navrch položte čajovou svíčku a obsypte drobným kvítím ze zahrady. Skvěle budou vypadat i plovoucí svíčky, které položíte na hladinu vody do jakékoliv nádoby a okolo naaranžujete několik květů, či dospod mušle či oblázky. 

I maličkost jako letně laděné svíčky prozáří interiér. Zdroj: Pinterest

Pomocí svíček lze také vyrobit nejen dekoraci, ale i repelent proti komárům. Stačí do sklenice umístit plátky citronů a limetek, čerstvou bazalku, zalít obyčejnou vodou a pro vyšší efekt kápnout esenciální olej s vůní citronů nebo citronové trávy. 

Nalaďte se na námořnický styl

Nic nedodá interiéru tu pravou letní atmosféru víc než typický námořnický styl. Zakomponovat ho do interiéru můžete decentně, ale také se do toho můžete pořádně opřít. Klasickou kombinaci námořnického stylu tvoří modro-bílá barva doplněna trochou červené. Pohrát si ale můžete i s několika odstíny modře, jenž charakterizují typickou mořskou hladinu. Motivy mohou být u námořnického stylu v podobě proužků, plachetnic a loděk, majáků, kormidel nebo kotev, rybiček či mušlí. Námořnický styl si můžete dopřát téměř na všem, co vás napadne. Ať už jde o fotorámečky, vázy, drobné předměty, ubrusy, záclony či plédy a dekorativní polštářky. Velkou parádu udělají rybářské sítě.

K letní dekoraci patří také námořnický styl plný modře a bílé barvy. Zdroj: Pinterest

Provence styl pro pravé léto

Provence styl nabírá na popularitě čím dál více. Někteří si do tohoto stylu ladí celý domov, někomu stačí pouze decentní náznak. Pokud patříte do té druhé skupiny, pak se ho nebojte elegantně zakomponovat do domova zejména v létě. Snad každý z nás přes léto na zahradě nebo na balkoně pěstuje oblíbenou levanduli, která je typická pro tento francouzský styl. Pořiďte si oprýskanou dekoraci, vázu na květiny či jiné předměty s motivem tolik oblíbené levandule. I díky těmto maličkostem získá interiér letní vzhled.

Provence styl je o detailech. Zdroj: Pinterest

Fotogalerie:


You must be logged in to post a comment Login