Inspirace

Indonéský styl v interiéru: Troufnete si?

Od   | 

Klasický, retro nebo venkovský styl asi nikoho nepřekvapí. A co takto úplně vybočit a vyzkoušet něco nového? Pokud milujete exotiku a láká vás Dálný Východ, možná si zamilujete indonéský styl. Je originální, hravý a lze jej kombinovat i s moderními prvky. Vyšperkujte domov, stačí pár kousků a vzhled se rázem promění.

Indonéský nábytek hraje barvami. Zdroj: Gert Snel

Barva je základ

Indonésie je známá zejména díky vlhkému vzduchu a spoustě pestré zeleně, které se zde daří lépe než kdekoliv jinde. Do interiéru se tak nebojte zakomponovat decentní odstíny zelené, ale i barvy, jako je písková či okrová. Vítány jsou tedy i všechny barvy hnědé a zemité, které kontrastují s pestrými doplňky. Pro indonéský styl jsou kromě zelené barvy typické nejrůznější rostliny, kterými jsou místní obyvatelé stále obklopováni. Některým se bude dařit i v našich podmínkách. Vyzkoušet můžete fíkusy, žebrovice nebo aglaonemy. 

Zelená barva je pro indonéský styl typická. Zdroj: Gert Snel

Zaměřte se na materiál

Pokud v Indonésii narazíte na nábytek, pak bude s největší jistotou vyroben z teakového dřeva. Teak je velmi odolný a neublíží mu vlhko, ani silné sluneční paprsky. Pokud se pro něj rozhodnete, je potřeba ho opatřit vrstvou tmavého laku, díky kterému si zachová dlouhou životnost a dokonalý vzhled. Nábytek v indonéském stylu je charakteristický svou masivností, přesto nepůsobí robustním dojmem. Provzdušní ho třeba i ratanové vypletení.

Pro sbírku doplňků nezapomínejte na police či otevřené a prosklené skříňky. Mimo jiné se ale do indonésky laděného interiéru příjemně hodí kožené a kožešinové prvky či leštěné mosazné povrchy, které nádech exotiky umocní. Tento styl si zakládá také na zdobení a nejrůznějších motivech, které však v interiéru musí být zakomponovány pouze jemně a vkusně. Zdobení zvolte proto pouze jedno, ideálně na menší plochy, aby nezkazilo celkový dojem. Vhodnou volbou je motiv rostlin.

Přednost dejte masivnímu nábytku ideálně z teaku. Zdroj: Gert Snel

Pohrajte si s dekorací 

Indonéskému stylu sluší hrubost a neupravované či patinové povrchy, které v interiéru vykouzlí jedinečnou atmosféru. Indonésie byla velmi ovlivněna rozdílným náboženstvím, a proto sem patří nejrůznější sochy a masky, kterými zaplníte volné místo na komodě. Domov vybavte zajímavými lampami, zrcadly v mohutných rámech, houpací sítí, keramickými díly, barevnými koberci i dekorativními polštářky a plédy. Indonésané se zaměřují také na znovuvyužití nefunkčního nábytku, který opraví a vdechnou mu nový život. S interiérem si pohrajte, nemusíte nutně vybavit celý domov v indonéském stylu. Příjemně bude působit pár drobností i v moderně laděném prostředí.

Neopracovaný“ nábytek i umyvadlo se používají i v koupelně. Zdroj: Gert Snel

Fotogalerie:

 

Více také ZDE

 

 

 

 

 

 


You must be logged in to post a comment Login