Ložnice

I stěna za postelí si zaslouží pozornost

Od   | 

Napadlo vás někdy zaměřit se na zeď za postelí? I na tomto místě lze vykouzlit divy a proměnit tak celkový vzhled ložnice o level výš. Dáte přednost tapetě, obkladům, nebo klasickým poličkám? 

Tapety kupředu 

Zeď za postelí přímo vybízí k odlišení od ostatních stěn! Zkuste ponechat stěny v jemné jednobarevné barvě a na zeď za postelí vyberte moderní tapetu. Pamatujte ale na to, že ložnice má být zónou klidu a odpočinku, proto volte jemné, nevýrazné barvy a vyvarujte se křiklavým a sytým odstínům! Zvolte jednoduchou stěnu s květy, nebo s jemnými, zajímavými geometrickými vzory!

Díky jednoduchým vzorům se vám bude lépe spát

Je libo cihly, nebo dřevo?

Cihličky se jako obklad hodí téměř všude a je úplně jedno jestli je místnost laděna do venkovského, či industriálního stylu. Ponechte všechny stěny jednobarevné, kupříkladu béžové a hlavní stěnu za postelí obložte cihlami. Výsledek? Naprosto dokonalá dominanta celé místnosti, díky které nebudete muset řešit další dekoraci na zdech. Cihlová stěna je totiž skvělou dekorací sama o sobě. Pokud se vám do místnosti nehodí klasické červené cihly, nebo je z jakéhokoli důvodu nechcete, vezměte štětec a barvu, a natřete je na vámi požadovanou barvu!

Cihlové obložení vdechne místnosti naprosto jinou atmosféru

Pokud jste spíše pro dřevo, máte vyhráno. Dřevo se hodí téměř do každého interiéru a dá se s ním vykouzlit spousta vzhledů. Pokud zvolíte dřevěné obklady na stěnu za postel, chybu rozhodně neuděláte. Zvolíte-li tmavé dřevo, vyberte další nábytek, i barvu ostatních stěn ve světlých odstínech, aby místnost nepůsobila ponuře. Pokud se ale rozhodnete pro světlé dřevěné obložení, můžete si dovolit tmavší nábytek, i tmavší ostatní zdi. Skvěle bude vypadat obložení zdi ve stejném dekoru i barvě, jako je podlaha. 

Tmavé dřevěné obložení a ostatní světlé zdi vytváří skvělý kontrast

Pozor na hlavu!

Ideální volbou na zeď jsou klasické poličky, které jsou praktické pro odkládání knih, nebo na drobnou dekoraci a květiny. Vybírat můžete z nespočtu tvarů, i velikostí a i klasické poličky lze umístit tak, aby sami o sobě vypadaly jako dekorace! Velký pozor ale dejte na výšku polic, abyste se při sezení na posteli nebouchli. Skvěle také vypadají jakési „boxy“ z poliček, které jsou od sebe odděleny. Celkový vzhled je spořádaný a vejde se na nich mnohem více věcí!

Oddělené police za postelí vypadají zajímavě a navíc se na ně vejde více věcí

Úložných prostorů není nikdy dost

Skvělým nápadem, jak využít prázdnou stěnu za postelí je instalace vestavěné skříně na míru. Nejen že ušetříte hodně místa a budete mít kam dávat přebytečné věci, kterých se nikdo nechce zbavit, ale postel umístěna přímo mezi skříní bude vypadat originálně, jedinečně a útulně. Barvu postele volte ve stejném, nebo podobném odstínu jako celou skříň, jelikož postel bude součástí celé stěny! 

Postel spolu s vestavěnou skříní tvoří jedinečný vzhled

Zrcadlo v ložnici? Proč ne?

Skvělou dekorací na zdi za postelí bude i stylové, designové zrcadlo. Zvolte třeba kulaté zrcadlo, které místnosti dodá naprosto jiný vzhled. K němu zvolte jen pár poliček, nebo nevýrazných obrazů, aby stěna nepůsobila přepláceně a chaoticky. Nezapomeňte umístit i nástěnné lampy. Možností je také vytvoření zrcadlové stěny za postelí, která opticky zvětší celou místnost. Ovšem ne do každého interiéru se celá zrcadlová zeď hodí.

I jedno zrcadlo na zdi umí udělat divy

Fotogalerie:

Zdroj: Casamoderna, Inpro design, Flou, Pinterest, Pixabay a archiv

You must be logged in to post a comment Login