Inspirace

I startovací byt může být praktický a pěkný. A nemusí to stát majlant!

Od   | 

Ať už jste svůj první byt zdědili, dostali anebo koupili, jeho zařízení už bude ve vaší režii. A jak dosáhnout vysněného výsledku, abyste se nezadlužili na dvacet let, a přitom byt působil pěkně a byl praktický?  

Pro první bydlení jsou nejoblíbenější byty s dispozicí 1+kk nebo 2+kk. Nepatří tedy mezi rozlehlé, proto je důležité do detailu vymyslet funkční zařízení a zvolit správné materiály, které menšímu prostoru prospějí.   

Za sedáky této sedací soupravy je ukryté lůžko

Investujte do předmětů, které se s vámi mohou přestěhovat

Do startovacího bytu, o kterém víte, že není napořád, se vyplatí investovat pouze do věcí, které v něm zůstávají. Vymyslete funkční dispozici, ve které využijete každý centimetr čtvereční, a nechte vyrobit nábytek na míru. Ideální jsou vestavné skříně, navržené od země až ke stropu a využití všech možných prostor, jako je místo pod schody, niky apod. Tím získáte úložné prostory a nábytek, který nebude překážet a bude funkční. Ostatní zařízení, jako je sedací souprava, křesla, jídelní stůl a židle, vybírejte z trendových řad. Než se vám okoukají, budete se stěhovat a zařizovat znovu. V tomto bytě však zůstanou a určitě se budou hodit dalšímu nájemci.

V garsonce oceníte model 3v1. Za stěnou se ukrývá postel i knihovna. Ve složeném stavu tu jek dispozici jídelní stůl. Clei

V malém bytě oceníte model 3v1. Ve složeném stavu tu je k dispozici jídelní stůl, po sklopení stěny máme lůžko a knihovnu. Zdroj: Clei

Zařízení doplňte designovými předměty, které vytvoří tu správnou atmosféru. Ať už to budou trendy sedáky pro případnou návštěvu, stolní a stojací svítidla, nejrůznější stolečky ad. U nich můžete sáhnout hlouběji do peněženky, velmi snadno je totiž vezmete s sebou do dalšího bytu, kde vám budou dále dělat radost.

Investujte do kvalitního spánku

Postel patří k vyšším investicím, ale vzhledem ke zdraví a nutnosti dobře se vyspat doporučujeme investovat do kvalitního roštu i matrací. Ostatně zvolíte-li kvalitní sestavu, může se s vámi stěhovat i do dalšího bytu. V momentě, kdy pořizujete sedací soupravu, na které budete také spát, zvolte model s integrovanou matrací, která je primárně určená jen ke spaní. Sedí se na samostatných sedácích, které se používáním přizpůsobí danému provozu, takže neposkytnou pohodlí pro spánek.

Postel se může stěhovat s vámi

Zvolte světlé barvy

Ať už na zdi, podlahu či jiné vybavení. To všechno by mělo být v malém, startovacím bytě laděné do světlých barev a odstínů. Nejenže prostor opticky zvětší, ale zároveň působí i vzdušnějším dojmem. Pokud přesto chcete popustit uzdu svým fantaziím, vyberte jednu sytější barvu, nebo motiv pouze na jednu, kratší zeď. Ostatní pak volte do bílé, nebo krémové barvy. Zároveň by ale barevnost bytu měla odrážet vaši povahu a celkově by měla působit vesele a hravě (pokud tedy takoví jste). Právě proto, že byt je určen na přechodnou dobu, můžete si v něm vyzkoušet nejrůznější barvy a vzory. Zkoušejte, co se vám neokouká a co vydržíte. Máte jedinečnou šanci.

Pastelové barvy navodí správnou, mladistvou atmosféru a prostor oživí. Zdroj: Ikea

Fotogalerie:


You must be logged in to post a comment Login