Návštěvy bytů

I přes strohé zařízení působí maličká garsonka vzdušně a útulně

Od   | 

Nádherný výhled dělá z bytu, který dnes představujeme, skutečnou oázu klidu a pohody. Šikovnými vychytávkami a funkčním rozdělením dosáhl mladý majitel toho, že jeho garsonka rozhodně nepůsobí stísněně a nepříjemně. Naopak. Byt se zdá větší, než je ve skutečnosti.

Prostor v garsonce majitel výborně vyřešil rozdělením prostoru jádrem s koupelnou, toaletou a otevřenými úložnými prostory. Jakmile vejdete, máte díky tomuto řešení výhled po celém bytě a právě díky tomuto „rozhledu“ byt působí mnohem rozlehlejším dojmem. Byt má sice jen jednu místnost, ale nechybí tu kuchyně, ložnice, obývací pokoj a samozřejmě sociální zařízení.

Výrazným prvkem garsonky je jádro, které architekti vymezili betonovou stěrkou. Zdroj: Studio Doppio

Kombinace bohémského a industriálního stylu funguje báječně

První, co návštěvníka po příchodu zaujme, je krásný výhled z oken a kontrastní šedá barva na jedné ze stěn. Ostatní jsou světlé, protože takto malý prostor si takové barvy žádá. Na podlaze byly ponechány původní parkety, které rozbourávají strohost místnosti. Vybavení doplňuje hnědá sedací souprava, která jakoby dodávala teplo celému pokoji. Mladý člověk, a navíc student si rád pozve přátele na večírek a posezení. Aby si měli kam sednout, nechybí v bytě černá křesílka a na odložení skleničky nebo třeba knížky slouží kovový konferenční stolek. Ta dokonale ladí s ostatním vybavením a výborně korespondují s barevným koberečkem. Trochu bohémsky pak vypadají zvláštní a veselá umělecká díla, kterých si všimnete na první pohled.

Industriální kuchyně

Kuchyně je malá, ale pro mladého studenta naprosto vyhovující. Nechybí vestavná trouba, varná deska i úložné prostory. I zde je patrná touha po moderním, industriálním vzhledu. Svědčí o tom použitá antracitová barva, betonová pracovní plocha a betonová stěrka na stropě. Na zdi umístěný policový systém pokračuje z kuchyně dále do bytu a tvoří tak zajímavý jednotící prvek. Osvětlení zajišťují černá reflektorová svítidla.

Malá kuchyň poskytuje dostatek úložného prostoru. Zdroj: Studio Doppio

Ložnice za posuvnými dveřmi

Ani v ložnici nečekejte příliš mnoho vybavení nebo doplňků. V souladu s duchem bytu je opět zařízena jednoduše a zároveň účelně. Místnost lze oddělit pojezdovými dveřmi, které ukrývají šatní skříň. Osvětlení zajišťuje designově příjemný lustr.

Posuvné dveře buď zakrývají šatní skříň, nebo uzavírají část místnosti. Zdroj: Studio Doppio

Malá, ale komfortní koupelna

Minimalistické koupelně vévodí betonová stěrka. V malé místnosti bylo nutností velké zrcadlo, které opticky zvětšuje a prosvětluje celý prostor, když zde chybí okno. Sprchový kout z čirého lesklého skla do místnosti výborně zapadá. I přes omezený prostor nechybí skříňka s umyvadlem a toaleta s bidetem.

Betonová stěrka je použita i v koupelně. Zdroj: Studio Doppio

 

Fotogalerie:


You must be logged in to post a comment Login