Inspirace

I pracovní prostředí v průmyslové hale může být stylové

Od   | 

Potřebujete zařídit průmyslovou halu tak, aby byla stylová a vypadala hezky? Aby se v ní zaměstnanci cítili dobře? Pak je tento článek určený právě pro Vás!

Stylově nemusí vypadat pouze kanceláře nebo obchody, může to být samozřejmě i prostředí v průmyslové hale! V tomto článku přinášíme pár tipů, díky kterým si můžete prostředí haly zpříjemnit a udělat ho více útulné a samozřejmě také praktické.

Vsaďte na cihly

Asi není části, která více ovlivní celkový vzhled místnosti, než právě stěna. Ta by měla být v souladu s Vaším vkusem, protože se v daném prostoru musíte cítit co nejlépe, skoro jako doma.

Výborným řešením by mohly být cihlové stěny. Tento druh designu stěn je v poslední době stále více oblíbeným a nachází si své zastoupení u čím dál více domácností a pracovních prostor. Právě díky cihlovému vzhledu budou prostory na první pohled rozzářené a dokáží opravdu zaujmout. A jak si zařídit tento stylový prvek?

Možná si říkáte, že v průmyslovém objektu není moc možností, jak nechat cihly ze zdi viditelné. Avšak existuje několik způsobů, díky kterým si toto můžete zařídit, aniž byste museli vrtat do zdi.

První z možností je využití lícových cihel. Ty na zdi vypadají opravdu velmi elegantně a stylově. Vyrábějí se z přírodního materiálu ražením hlíny do formy, což zajišťuje každému kousku cihly svůj jedinečný vzhled. Pyšnit se mohou také vysokou životností a dobrými technickými vlastnostmi. Pokud byste se pro tuto možnost rozhodli, je na výběr hned z několika druhů a barev lícových cihel.

Další možností jsou cihlové obkladové pásky. Jedná se taktéž o velice efektivní způsob, jak dostat do interiéru cihlový vzhled. Tyto pásky se vyrábějí řezáním lícových cihel na určitou tloušťku. Mají tedy totožné vlastnosti jako lícové cihly, avšak s tím rozdílem, že tyto pásky se lepí přímo na stěnu, kdežto samotné cihly je třeba vyzdít na betonový základ.

Praktický pracovní prostor

Když už jsme zmínili, jak můžete vyřešit stěny, aby byly stylové, přesuneme se na chvíli k samotnému vybavení průmyslové haly. Řeč je nyní o nábytku, tedy konkrétně o stolu.

Každý pracovník potřebuje prostor, na který se mu vejde všechno potřebné a bude tak moci efektivně pracovat. V průmyslových halách je poměrně běžné, že lidé pracují ve stoje, což může být občas velmi nepříjemné, vzhledem k tomu, že ne vždycky je stůl v ideální výšce pro každého jednoho pracovníka. Samozřejmě není v silách firmy, aby měl jednotlivec svůj stůl přímo na míru. Skvělým řešením, který může všechny tyto starosti hravě vyřešit, jsou polohovací stoly.

Zdroj: Liftor.cz

Díky své technologii jsou totiž schopné přizpůsobit se opravdu každému. Možná je to neuvěřitelné, ale díky stisku jednoho tlačítka se stůl dostane do takové výšky, jakou jen potřebujete. Je to opravdu velice snadné. Tyto stoly mohou samozřejmě využívat i lidé pracující v sedě, neboť stůl může být i ve výšce sezení.

Zařízení tepla a chladu

Kromě výše zmíněných bodů je neméně důležitou součástí průmyslových hal zařízení tepla. Nejen, že jsou stanovené normy týkající se ideálních teplot v pracovním prostředí, ale nikdo nechce pracovat v přílišné zimě či uchvacujícím horku. Ideální teplotu Vám pomohou zajistit průmyslová tepelná čerpadla.

Tepelná čerpadla jsou stále častějším pomocníkem při vytápění. Pracují s přírodními zdroji, tedy získávají energii k vytápění ze země, vzduchu nebo spodní vody. K tomu je třeba pouze malého množství elektřiny, což v praxi znamená, že náklady na provoz tepla jsou velmi malé. Tato čerpadla využívají k topení při svém provozu i odpadní teplo, které je vlastně zadarmo. Mezi další výhody tepelných čerpadel patří bezesporu i ten fakt, že jsou mnohem menší zátěží pro životní prostředí, protože snižují množství vyloučeného oxidu uhličitého.

Pokud se bavíme o zajištění chladu v průmyslovém objektu, je možné čerpadlo využít i tak. Nemusí se tedy instalovat žádné nové zařízení pro tvorbu chladu, toto čerpadlo zvládne hravě obě varianty. Vám to usnadní zařizování objektu a zároveň ušetří náklady na vytápění a chlazení, protože jak produkce tepla, tak i produkce chladu jsou s využitím tepelného čerpadla málo nákladné.

 


You must be logged in to post a comment Login