Návštěvy bytů

I malý prostor dokáže nabídnout maximum místa pro život: Tato garsonka vás o tom přesvědčí

Od   | 

Chytré využití prostoru může i malý byt proměnit v útulnou oázu, která nabídne funkčnost i dostatek úložných prostor. Přesně to se povedlo i v případě tohoto bytu, kde se potkává praktičnost, pohodlí a svěží moderní barvy.

Vytvořit zóny můžete nejen pomocí nábytku, ale také kontrastní výmalbou. Zdroj: Minimo Arquitectura

Na první pohled malý prostor, ve skutečnosti však dostatečně velké místo pro plnohodnotný život. Přesně takovou optikou se designéři na tento byt podívali a pomocí jednotlivých zón z něj vytvořili domov, který v sobě ukrývá nejen kuchyň, obývák nebo ložnici, ale také pracovnu, jídelnu, šatnu i místo pro společné setkávání.

Vytvoření zón jako klíč k úspěchu

Při maximalizování malého prostoru je důležité vytvářet zóny, které plní funkci tradičních místností. V tomto případě designéři vsadili na jednoduché rozčlenění prostoru, které svým obyvatelům nabídne to nejdůležitější nejen z ložnice, obýváku nebo kuchyně. Jednotlivé zóny na sebe plynule navazují, ale současně jsou jasně ohraničeny. Díky tomu působí byt větším dojmem, je přehlednější a je využitý celý jeho potenciál.

 

Kam pro potahové látky, aby vaše pohovka, křeslo nebo židle vypadaly znovu jako nové?

 

Maximální využití prostoru a multifunkčnost

I s pár metry čtverečními můžete dosáhnout zázraků. Je však třeba chytře využít každý centimetr prostoru a vsadit na jeho multifunkčnost. V tomto případě se o víceúčelovost stará pracovní stůl s židlemi i kuchyňský ostrůvek. Zatímco ze strany kuchyně slouží jako přípravná plocha, z druhé strany nabízí místo k sezení. To přirozeně navazuje na obývací část s pohodlnou pohovkou a zmíněným pracovním stolem. V případě větší návštěvy se pak tato středová část bytu jednoduše promění v prostor s dostatkem míst k sezení.

Praktický  stůl s židlemi může plnit funkci pracovny, jídelny i místa pro usazení návštěv. Zdroj: Minimo Arquitectura

Místo na stěnách i na stropě

Celé rozvržení bytu chytře využívá také stěny a strop. Patrový úložný stolek nebo stropní konzole na šatní ramínka šetří místo na podlaze a dokreslují logickou hru s prostorem v místnosti. Kromě toho si na stropě i zdech bytu můžete všimnout hned několika zdrojů světla. Jednoduché nástěnné lampy i lustry pomáhají s vytvářením jednotlivých zón a stávají se jednoduchými a vkusnými doplňky.

Regálové systémy nabídnou úložný prostor, a přesto místnost opticky nezmenší. Zdroj: Minimo Arquitectura

 

Hledáte celo-černý dřez. Kam pro něj?

 

Jednoduchost a čisté linie

V případě malých bytů nebo místností je třeba zachovat vzdušnost a otevřenost prostoru. V tomto případě napomohl jednoduchý a světlý nábytek, který působí odlehčeně a čistě. Vhodný je také nábytek na nožkách, který otevře prostor a nechá v něm proudit energii. Proto můžete vidět, že stoly, stolky, židle i svítidla mají velmi jednoduché tvary a odlehčené konstrukce. Správně zvolená je také kuchyňská linka, která ve spodní části nabízí uzavřené úložné prostory, v horní části však vsází na minimalismus a transparentnost.

Ačkoliv sestava není velká, je v ní vše potřebné. Zdroj: Minimo Arquitectura

 

 

Síla barev

Že se do malého prostoru hodí pouze bílá barva? Tady vidíte, že to není tak úplně pravda. Světlé tóny jsou sice klíčem k prosvětlení a zvětšení prostoru, nicméně výraznější barva může pomoci s jeho členěním. Při navrhování tohoto bytu si designéři vybrali módní zelenou, která byt nejen osvěží, ale také se stará o vytvoření kuchyňské zóny. Aby se ale barvou prostor neroztříštil, použili autoři interiéru tento odstín v bytě opakovaně, a to v koupelně nebo na židlích.

Výmalba jasně vymezuje kuchyňskou zónu. Současně však dodává prostoru svěžest a esenci originality. Zdroj: Minimo Arquitectura

Balkón jako sezónní místnost

Designéři v tomto případě plně využili také prostor balkónu. Jeho citlivé začlenění do bytu z něj vytváří jakousi zimní zahradu, která nabídne extra prostor pro trávení volného času. Prakticky pak sousedí se spací zónou a společně vytváří relaxační prostor s dostatkem čerstvého vzduchu i denního světla.

Koupelna na malém prostoru nabízí vše potřebné. Zdroj: Minimo Arquitectura

Jednota, provázanost a minimalismus

Tento byt nám ukazuje, že odlehčenost a práce s detaily dokáží prostor několikanásobně zvětšit. Někdy totiž není tolik důležitá velikost bytu, ale spíše jeho členitost. Té snadno docílíte pomocí barev a nábytku s čistými liniemi. Pak už stačí jen zvolit minimalistické doplňky a propojit celý byt nenápadnou linkou. Tou je v tomto jedinečném bytě zelená barva.

Zdroj: Minimo Arquitectura

Fotogalerie:

 

Kam pro moderní svítidla a co umí?

 

 

 

 

 


You must be logged in to post a comment Login