Dětské pokoje

Hravý dětský pokoj

Od   | 

Kde jinde než v dětském pokoji se můžeme vyřádit na dekoracích a dopřát našim nejmenším prostor pro jejich kreativitu. Přinášíme několik nevšedních tipů, jak jejich království zpestřit.

Pohádková úchytka

Stačí například netradiční úchytka u nábytkových dvířek a pokoj ihned získá jiný rozměr. Objevili jsme novou kolekci úchytek speciálně upravených do dětských pokojů. Odpovídají nejen vzhledem, ale i provedením. Pevná konstrukce úchytky je obalena měkkou pryží, která minimalizuje nebezpečí úrazu, pokud na ni dítě spadne, nebo do ní narazí. Pryžový materiál je samozřejmě hygienicky nezávadný, odolný a omyvatelný.

Odolný obrázek na skříňce

Do dětského teritoria patří barvy, obrázky, plakáty… Chcete-li je mít i na dětském nábytku, pak existuje možnost je natisknout na jeho povrch a speciálními technologiemi vytvrdit, aby byl maximálně odolný vůči oděru a mechanickému poškození. Výhodou je, že si motiv můžete vybrat sami, a to dokonce i z vlastního pera.  Největší potisknutelná plocha jednoho kusu je 2 x 3 metry. Celková plocha sestavy skládající se z více kusů však může být prakticky neomezená.

Pomalované sklo

Zvolíte-li na dveře k dětskému pokoji sklo, pak by rozhodně mělo být ze speciálně kaleného-tvrzeného bezpečnostního skla. To totiž vydrží běžné nárazy. A pokud nechceme čiré provedení, což je mimochodem z bezpečnostního hlediska praktické, pak je možné zvolit variantu Grafoskla – tedy skla s grafickým motivem. Kromě toho, že jím prostor v pokoji oživíte, nemusíte se bát poranění, sklo se totiž nevysype.

Tabule ve dveřích

Dveře mohou sloužit i k účelům, k nimž původně nebyly stvořeny. Zbožňují vaše děti kreslení křídami po tabuli? Jako tabule jim může posloužit plocha dveří, která by jinak zůstala nevyužita. Výborný nápad, ke kterému se dodávají navíc i výklopné lišty pro odložení kříd.


You must be logged in to post a comment Login