Rady a tipy

Hrátky se spreji Primalex: Váza ze zavařovací sklenice

Od   | 

Zavařovací sklenice nabízejí mnohostranné využití nejen v kuchyni. Můžete si z nich vyrobit třeba svícen, vázu nebo stojan na štětce či tužky. Stačí je nastříkat spreji Primalex! Vyzkoušejte barevné křídové spreje a vytvořte efekt patiny. Nebo barevný odstín kombinujte s jemnými třpytkami.

Zdroj: Primalex

Veselé barevné kombinace

Na výrobu barevné vázy budete potřebovat jen větší zavařovací sklenici (ideálně s vylisovaným nápisem nebo reliéfem), ochranné rukavice, brusnou houbu a Primalex barvy ve spreji s křídovým efektem. Na výběr je až 14 jemných vintage odstínů. My jsme například zvolili kombinaci tyrkysové a béžové. Na finální vrstvu pak můžete použít matný lak ve spreji nebo sprej se třpytkami. 

Zdroj: Primalex

Třpytky nebo patina?

Zavařovací sklenice musí být čistá, suchá a zbavená mastnoty. Křídový sprej Primalex nejprve důkladně protřepejte. Pokud chcete vyzkoušet efekt patiny, nastříkejte zvoleným odstínem jen spodní polovinu sklenice. Barvu aplikujte rovnoměrně ze vzdálenosti 20–30 cm v ucelených pásech a tenké vrstvě. Na vrchní část pak použijte jiný odstín (např. tyrkysový). Barvu nechte zaschnout přibližně 5–10 minut. Pak sklenici lehce zbruste pomocí brusné houby. Docílíte tak efektu patiny, který nejlépe vynikne na místech s vylisovaným reliéfem. Na závěr barvu zafixujte pomocí Primalex matného laku ve spreji.

NÁŠ TIP: Spreje Primalex výborně přilnou na různé druhy povrchů. Navíc se velmi snadno aplikují, rychle schnou a vytvářejí povrch odolný vůči mechanickému poškození i vnějším povětrnostním vlivům. Jsou vhodné nejen k dekoračním účelům, ale také jako ochranná vrstva u nelakovaných i lakovaných povrchů.

Pokud máte rádi třpytky, můžete další sklenici celou nastříkat jednou barvou. My jsme se rozhodli pro šedofialový odstín. Barvu aplikujte ve 2 vrstvách. Pak použijte Primalex sprej se třpytkami, který opět nanášejte ve 2 vrstvách s rozestupem 5–10 minut. Vybrat si můžete zlaté, stříbrné nebo barevné třpytky.

Zdroj: Primalex

U jedné nezůstane

Díky sprejům Primalex můžete experimentovat s barevnými variacemi a kombinovat různé výtvarné techniky. Určitě tak nezůstanete pouze u výroby jedné sklenice. V domácnosti se pro ně navíc najde různé využití. Můžete je použít například jako vázu na čerstvé jarní květiny nebo jako stojan na tužky, štětce či líčidla. Stanou se tak nepostradatelným doplňkem téměř do každé místnosti.

Zdroj: Primalex

Fotogalerie:


You must be logged in to post a comment Login