Kuchyně

Jak ošetřit nábytkové hrany kolem pečicí trouby, aby se nezničily?

Od   | 

Netěsnící trouba nebo pootevření jejích dvířek pro odvětrání horkého vzduchu po dopečení mohou být příčinami nežádoucího odlepení či dokonce seškvaření nábytkových hran v těsné blízkosti kuchyňských spotřebičů. Jak tomuto poškození kuchyňských skříněk předejít?

Netěsnící trouba dokáže spálit okolní hrany nábytku. Zdroj: Trachea

Dlouhodobé a především pak opakované působení vysokých teplot na hrany fóliovaných nábytkových dvířek způsobuje jejich odchlípnutí, až dokonce lokální seškvaření. To je však až důsledek stavu, kdy horko v podstatě postupně vysuší lepidlo, které drží fólii na hraně dvířek. „Postupné vysušování lepidla prakticky nemáte šanci postřehnout. Že něco není v pořádku, zjistíte až ve fázi projevení degradace fólie,“ uvádí Martin Dusík, vedoucí obchodního oddělení společnosti Trachea, největšího českého výrobce nábytkových dvířek. Poničení hran v důsledku špatně těsnící trouby nebo odvětrávání horkého vzduchu po dopečení je však možné předcházet – pomůže vám v tom jednoduchá vychytávka! „Abyste ochránili hrany nábytkových dvířek v těsné blízkosti trouby, stačí použít kovový tepelný štít. Jedná se o sestavu dvou ocelových profilů ve tvaru Z, které se připevní z obou vnitřních stran korpusu určeného pro instalaci vestavné trouby,“ popisuje Martin Dusík ze společnosti Trachea a dodává: „Tepelný štít odcloní horký vzduch, který při pečení vzniká, a tím nábytkové hrany ochrání.“

Ideálním řešením je teplený štít. Zdroj: Trachea

Teplota nábytkových dvířek v těsné blízkosti vestavné trouby se bez použití tepelného štítu může pohybovat i přes 120 °C. Z tohoto důvodu je dobré ho využít nejen u fóliovaného nábytku T.classic, ale pro všechny materiály používané na kuchyňské sestavy – ať už se jedná o lamino, lamináty a akryláty, či o lakovaný nábytek. Tyto materiály sice dokážou odolat vyšším teplotám než fólie, ale díky tepelnému štítu se jednoznačně prodlouží jejich životnost. Díky tomuto neocenitelnému pomocníkovi budou vaše kuchyňská dvířka po dlouhá léta stále vypadat a sloužit jako nová. Navíc se nemusíte obávat, že by tepelný štít vizuálně narušoval vzhled vaší kuchyně – ocelové profily jsou velmi nenápadné, na první pohled prakticky neviditelné!

Díky kovovému štítu se už nemusíte bát krátké životnosti okolních skříněk. Zdroj: Trachea

 

Fotogalerie:

Bohatou fotogalerii nábytkových dvířek najdete i zde.

 

VÍCE INFORMACÍ NAJDETE TAKÉ ZDE

 

 

 

 

 


You must be logged in to post a comment Login