Inspirace

Houpací křesla mají stále místo v našich domovech

Od   | 

Houpací křeslo se v domácnostech poprvé objevilo v polovině 18. století. Od té doby se jeho obliba nesla na vlnách tu velkého, tu malého zájmu. V posledních letech, kdy tomuto skvělému nábytku výrobci přisuzují i moderní tvary zapadající do současných interiérů, stoupá jeho obliba zase ostře vzhůru.

Co třeba houpací křeslo? Thonet

Houpací křeslo se skvěle hodí i jako doplněk centrálního sezení. Zdroj: Thonet

Kdo by si po dlouhém a náročném dnu rád neodpočinul? Právě k tomu slouží houpací křeslo, kde přenášením vlastní váhy na zaoblenou část vzniká relaxační pohyb zvaný houpání. Právě proto si našla houpací křesla cestu do našich domovů a velké oblibě se těší i v zahradách nebo na terase. Vyjma blahodárného působení na záda má houpací křeslo skvělé účinky i na mysl a organismus. Odborníci dokonce tvrdí, že zvyšuje inteligenci a vnímavost.

Křesla vypadají v interiéru dokonale, stačí vybrat to pravé!

Skvělý pomocník pro miminko

Díky jemnému pohybu dozadu a dopředu má křeslo uklidňující a příjemných účinek nejen na dospělého, ale i na malá miminka. Houpání v matčině náruči dokáže uspat snad každé dítě, a proto je skvělým pomocníkem během bezesných nocí. Na trhu nalezneme i taková houpací křesla, která jsou přímo zkombinovaná s kolébkou.

Skvělým pomocníkem je i při uspávání miminka. Zdroj: Pinterest

Je libo klasické dřevěné křeslo?

Dřevěné křeslo se bude hodit do interiéru laděného do rustikálního, Provence nebo vintage stylu. Využít ho však můžete i na chatu a chalupu, kam skvěle zapadne. Výrobci přesto pamatují na moderní vybavení domů a bytů, a proto na trhu naleznete i dřevěná křesla v designovém pojetí, které zapadne i k vám domů. Nezapomínejte, že okolo křesla by měl být volný prostor, díky němuž nebudete při houpání narážet do okolních věcí. Chcete-li do houpací křesla investovat a pořídit si dominantní prvek, pak sáhněte po masivním materiálu, který bude v interiéru vypadat kouzelně.

Dřevěné houpací křeslo nemusí znázorňovat klasiku, ve kterém se kdysi houpali naše babičky a dědečkové. Designově ohýbané dřevo, zajímavá výplň, moderní čalounění i stylová konstrukce se bude vyjímat i v ultramoderním interiéru. Kromě vzhledu však nezapomínejte ani na stabilitu a pevnost, díky níž bude křeslo nejen kvalitní, ale zároveň vydrží dlouhá léta.

Před koupí zkontrolujte i houpáky, které musí být dostatečně dlouhé, abychom se vyhnuli případnému pádu.

Inovace postihla i na houpací křesla

Ani houpací křesla se nevyhnula inovaci a technickým vychytávkám, které s sebou nová doba přináší. Na trhu nalezneme houpací křesla, která mají zabudované přehrávání hudby, reproduktory či možnost připojení sluchátek. Skvělou vychytávkou jsou i rezonanční houpací křesla, která uživateli zaručí příjemné vibrování a ten správný relax.

Houpací křeslo se může stát skvělou dominantou interiéru. Zvolit můžete i inovativní vychytávky. Zdroj: Möbelix

Zavěste se nad zem

Kromě klasických houpacích křesel dnes můžeme zvolit i závěsnou variantu, která je v poslední době stále více oblíbená. Uchycená křesla na strop nebo do stojanu bude skvělou designovou vychytávkou, kterou ocení úplně každý. Při aplikaci do stropu zkontrolujte, zda je strop opravdu pevný. Vyhnete se tak nepříjemným úrazům. Vždy kontrolujte i nosnost závěsného křesla, která je při uchycení do stropu velmi důležitá. Zavěšená křesla se hodí jak do obývacích pokojů, tak i do studentských a dětských pokojů, do pracoven, ale skvěle oživí i balkon, posezení nebo zahradu.

Houpací křeslo na konstrukci se skvěle hodí i na zahradu. Zdroj: Houseland

Fotogalerie:


You must be logged in to post a comment Login