Články

Vánoce v červeno-bílém duchu. Užijte si harmonii klasických vánočních barev

Od   | 

Vánoce jsou odjakživa spojovány s kouzelnou atmosférou a tradicemi. Kombinace červené a bílé v nás nejenže probouzí ducha Vánoc, ale také přináší radost a pohodu do našich domovů. Nechte se inspirovat těmito barevnými tóny a užijte si vánoční atmosféru naplno.

Vánoční atmosféra má vždy co dočinění s barvami. Proč ale bílá a červená patří k nejoblíbenějším barvám této slavnostní doby?

Vánoce v červené a bílé barvě si zamilujete. Zdroj: Westwing

Symbolika červené a bílé barvy

Červená barva o Vánocích

Tato vášnivá barva bývá spojována s životem, láskou a zimou. Červené vánoční ozdoby často symbolizují radost a štěstí. Jejich teplý nádech vám může připomínat teplé objetí během chladných zimních dní.

 

Variabilní pohovka vhodná i do menšího pokoje

 

Bílá barva o Vánocích

Bílá barva je barvou čistoty, nevinnosti a klidu. Vánoce se pojí s bílým sněhem, bílá barva symbolizuje nové začátky a možnost proměny. Bílá barva přináší do každého domu čistý list, na který lze psát nové příběhy.

Vánoce v červené a bílé barvě si zamilujete. Zdroj: Westwing

Jak můžete kombinaci červené a bílé v interiéru využít?

TEXTILIE: Ozdobte svůj domov kombinací červených polštářů a bílých přehozů na pohovce. Přidejte bílé závěsy do oken, vše doplňte o červené povlečení s vánočními motivy.

VÁNOČNÍ STROMEČEK: Nechte se inspirovat naší fotogalerií a zahalte svůj vánoční stromeček do různých odstínů červených a bílých ozdob. Kombinace těchto dvou barev je kontrastní, ale ne nepříjemná.

Vánoce v červené a bílé barvě si zamilujete. Zdroj: Westwing

STOLUJTE VE STYLU: Vytvořte slavnostní atmosféru za pomoci červených ubrusů, bílého porcelánového nádobí a elegantních skleniček.

OSVĚTLENÍ: Kombinaci bílé a červené barvy si můžete užít také v podobě světelných dekorací. Je na vás, zda zvolíte světýlka, která mohou zdobit stěny, stromeček, ale i okna. Nebo dáte přednost svíčkám. Ať už jednoduchým bílým – nebo červeným s vůní jablka a skořice.

Fotogalerie:

Zdroj: Westwing

 

Látky ve stylu glamour vnesou do domova šmrnce a eleganci. Víme, kam pro ně

 

 


You must be logged in to post a comment Login