Návštěvy bytů

Horský byt o rozloze 2+kk láká k dokonalému odpočinku

Od   | 

Mladý pár je nadšencem zimních sportů. A protože mají domov od hor celkem daleko, rozhodli se, že se poohlédnou po bytě, který budou moci využívat kdykoliv se jim zachce. Nakonec objevili tento 2+kk kouzelný horský byt, který vyrostl v místních novostavbách. Majitelé si ho s pomocí architektonického studia zařídili podle vlastních představ. Moderně a zároveň tak, aby na ně ihned při vstupu dýchla pravá horská atmosféra. 

Byt o rozloze 90 mnabídl dostatek možností pro vytvoření harmonického horského interiéru. Ihned při vstupu se nám ukáže prostorná chodba, s hnědou dlažbou a krémovými zdmi. Zabudovaná bodová LED světla ve stropě pouze podtrhnou linii celé místnosti. Chodba je zařízena bez zbytečného nábytku a jiného vybavení, ale nalezneme tu dominantní masivní lavičku a dřevěné ikonické věšáky firmy Vitra. 

Do detailu byl promyšlený i polyfunkční prostor, kde je propojený obývací pokoj s kuchyní a menším jídelním stolem. Blízkost hor evokuje i fototapeta, která je dominantní dekorací relaxační části. Z pohodlné sedací soupravy mohou majitelé pozorovat žluto-červené plameny v krbu, nebo otevřít dvířka nástěnné skříňky. Za nimi je totiž ukrytá televize, která je skrytá právě pro celkový náboj místnosti. Byt totiž slouží pro relaxaci a odpočinek. Pod zavěšenými skříňkami najdeme prostor pro uskladnění naštípaného dříví, které místnosti dodá tu pravou atmosféru. Prostor okolo krbu byl obložen tmavě šedým obkladem, který do neutrálně zvoleného interiéru skvěle ladí. 

Majitelé pro posezení v obývacím pokoji zvolili hnědou sedací soupravu s několika dekorativními polštáři a dřevěným konferenčním stolkem, který se může jednoduše rozložit, čímž se zvětší odkládací plocha. Kromě fototapety byly ostatní zdi ponechány v neutrální krémové barvě a na podlahu nemohlo být zvoleno nic jiného než dřevo. 

Jídelna, která byla vytvořena v průchodu mezi obývacím pokojem a kuchyní, je zařízena příjemně a útulně. Díky velkým oknům je v celém prostoru dostatek světla. U jídelního stolu se sedí na dřevěných židlí a desku stolu osvětluje klasická firmy Artemide, stropní svítidlo Tolomeo. Zbylý prostor je osvětlen reflektorovými svítidly umístěnými v liště po celé dílce místnosti. 

Přechod mezi obývacím pokojem a kuchyní odděluje vestavěná knihovna s uzavřeným úložným prostorem. Podlouhlá okna lemují závěsy, které bytu dodávají příjemný odpočinkový charakter.

Kuchyně je navržená jednoduše a je určena pro příležitostné vaření. Vedle vestavěných skříní se zabudovanou vinotékou, mikrovlnou i pečicí troubou tu je standardní  kuchyňská linka. V ní je v jedné linii uspořádané mycí a varné centrum, zbylé místo je určeno pro práci v kuchyni. Místnost osvětlují vestavěná bodová světla.

Ložnice byla zařízena stylově a moderně. Plovoucí podlaha v dekoru světlého dřeva dokonale podtrhuje horskou atmosféru. Bílé stěny po celé místnosti byly doplněny tapetou na stěně za čelem postele. Moderní dřevěná postel s fialovým povlečením na první pohled vypadá, jakoby se ani nedotýkala postele. Velmi dominantním a zajímavým prvkem se stal věšák v podobě kroucené větve. Místnost nakonec majitelé vyšperkovali malým kobercem a šedými závěsy. 

Fotogalerie:

Foto: Iveta Kopicová, realizace: Hotový Interiér

 

Kam pro sedací soupravu?


You must be logged in to post a comment Login