Doplňky do bytu

Hodiny ve vintage interiéru

Od   | 

I když většina z nás používá hodiny na svém mobilním zařízení, do svých domovů si je stále pořizujeme, a to nejen jedny, ale hned několikery, a velké, aby byly vidět. Dnes jsou již především ozdobou našich domovů a naším úkolem je v první řadě vybrat správný styl, aby vhodně doplnily celek.

Málokdo ví, co všechno předcházelo tomu, že si tento dnes už naprosto běžný měřič času můžeme pověsit na svou zeď. Do středověku se používaly přesýpací hodiny, vodní hodiny nebo sluneční hodiny. První hodiny s kolečky se dochovaly z přelomu 13. a 14. století. Nejprve se hodiny používaly na věžích, první z nich dokonce neměly ani ručičky. Ty byly přidány až na konci 16. století, ručička na odměření vteřin vznikla dokonce až okolo roku 1800. V interiérech se hodiny začaly objevovat v 15. století. Nejprve kyvadlové hodiny, za jejichž vznikem stojí Christiaan Huygens pak v 17. století. O dvě století později vznikly první elektrické hodiny a v roce 1949 přišly na svět první atomové hodiny.

V slunných místnostech a na světlou malbu můžete pořídit nadstandardně velké hodiny. Aby vynikly nechte je na samostatné stěně.

V slunných místnostech a na světlou malbu můžete pořídit nadstandardně velké hodiny. Aby vynikly, nechte je na samostatné stěně.

Hodiny a feng shui

Z pohledu čínského učení jsou hodiny velmi důležitým prvkem v interiéru. Měly by být umístěny na viditelném místě a jejich velikost by měla úměrně odpovídat rozměru stěny, na které jsou pověšeny. Hodiny vždy musí jít a musí ukazovat přesný čas. V opačném případě může být jejich majitel zpomalen, nebo dokonce zastaven. Dbejte tedy, aby všechny stroje času ve vaší domácnosti byly funkční a všechny ukazovaly stejný čas.

Všechny hodiny ve vaší domácnosti musí být funkční a musí ukazovat správný čas.

Všechny hodiny ve vaší domácnosti musí být funkční a musí ukazovat správný čas.

Hodiny v interiéru

Hodiny do našich domovů bezpochyby patří, a to i přes to, že je většinou používáme na mobilním telefonu. Jsou dekorativním doplňkem, a proto by měly být na místě, kde zastanou funkci například obrazu, ale i tam, kde budou praktické. Mnohým se může zdát, že by neměly chybět v domácí kanceláři, ale hodiny jsou symbolem pomíjivosti času. Jsou protikladem dlouhověkosti a do kanceláří se zkrátka nehodí. Naproti tomu je můžeme umístit třeba do vstupní chodby, kde můžeme očkem kontrolovat, zda ještě stihneme ranní autobus, chybět by neměly v kuchyni ani obývacím pokoji. V ložnici mohou narušovat harmonii, podobně i u jídelního stolu.

Fotogalerie:

Foto: Hobby Lobby, Harpes Bazzar, Restoration Hardware, Pinterest a archiv

Komentáře

You must be logged in to post a comment Login