Návštěvy bytů

V hlavní roli beton: Přesto těchto 65 m2 působí velmi útulně a zároveň originálně

Od   | 

Šedesát pět metrů čtverečních není mnoho – když ale s prostorem umíte pracovat, můžete si vykouzlit dostatečně prostorný a útulný domov, kam se budete rádi vracet. Stejně tak tomu bylo u bytu zařízeného v moderním městském stylu, kde hraje hlavní roli beton. A právě jeho kombinace s dalšími přírodními materiály a hra se strukturou je tím, co dělá toto místo tak zajímavým.

Už při vstupu do bytu, se návštěvník ocitá v industriálně laděném interiéru, beton je nejen na stropech, ale zároveň je po ponechán na mnoha stěnách. Aby nepůsobily tolik stroze, jsou kombinovány s bíle vymalovanými zdmi, kontrast šedé s bílou dává prostoru na výjimečnosti. Ta je podporována architektonickými detaily – všimněte si například dveří s bezzárubňovou konstrukcí, nebo prosklenými světlíky, díky kterým vchází i do vstupního prostoru bez okna denní světlo. 

Chladný beton byl doplněn o teplé dřevěné tóny

Designéři se při navrhování interiéru zaměřili na pravidelné střídání různých materiálů, textur, ale také zelených pokojových rostlin. Vše se odehrává v paletě neutrálních tónů, které jsou místy oživeny barevnými prvky. Díky neutrálnosti a světlosti interiéru působí prostor lehce a dynamicky.

Dlažba je položena v celém bytě stejná, absence prahů prostor opticky sjednocuje. Zdroj: Room Design Buro

Atypická řešení v podobě polopříček a kulatých rohů

Použitím atypických řešení dispozice došlo k vytvoření otevřené kuchyně, jídelny, ale i obývacího pokoje. Dveře jsou zde skryty za kulatými rohy, polopříčkami a betonovými trámy. Aby nebylo oblých tvarů v interiéru příliš, byly doplněny o kovové prvky s jasně danými rovnými liniemi – a to například v podobě jídelního a konferenčního stolu, křesla v obývacím pokoji, ale také polic s kovovou konstrukcí a skleněnými poličkami. Jde o neobvyklé a celkem dynamické řešení prostoru.

Beton zútulňují textilní závěsy i živé květiny. Zdroj: Room Design Buro

Byt jako takový si hodně hraje s výběrem použitých materiálů – ten je dost bohatý a flexibilní. Aby interiér nepůsobil chladně vlivem použití betonu a betonových konstrukcí, byl zjemněn přítomností hřejivého dřeva v podobě nábytku a obkladů. Nechybí ani dostatek textilií v příjemných zemitých tónech. Jak v podobě polštářků na pohovce či designovém křesle, ale také u záclon a závěsů sahajících od stropu až po podlahu. Zapomenout nemůžeme ani na kusový koberec, který jasně odděluje obývací kout od zbytku prostoru.

Koupelna: Hra mramoru s bílými obklady 

Zatímco výmalba v celém bytě je bílá, stropy jsou tvořeny betonem a podlahy jsou ze dřeva. Z hlavní obytné části bytu se můžete dostat do koupelny, jejíž dominantou je umyvadlo zapuštěné v desce z mramoru. Ta je doplněna o elegantní bílé obklady a velké zrcadlo. Nechybí ani stěna obložená miniaturními obklady.

Nejčastější způsoby zavěšení záclon a závěsů

I ložnice je plná šedé barvy

Ložnice je místem, kde si mohou majitelé bytu odpočinout po náročném dni. Najdete tady velkou postel s čalouněným čelem, které svojí barvou ladí k betonu na stěnách. Noční stolky jsou jednoduché, byly zavěšeny na stěnách. I zde nechybí dostatek zeleně stejně jako obraz tvořící kontrast v tomto pokoji.

Dominantou ložnice je dozajista prostorná postel s čalouněným čelem. Zdroj: Room Design Buro

Zdroj: Room Design Buro

Fotogalerie:

 

Světla, která instalujete bez sekání do stropu a stěn

 

 


You must be logged in to post a comment Login