Návštěvy bytů

Byt, který není pro každého: Historický interiér získal moderní nádech, a přitom si uchoval původní podstatu

Od   | 

Byt v pařížském stylu, který v sobě spojuje hravý přístup, modernější vzhled i nádech historie. Designéři dokázali vytvořit poutavé a příjemné prostory tak, aby naplnili přání majitelů, a zároveň zachovali bytu jeho kouzlo. Tento nádherný interiér je plný odvážných tvarů, zářivých barev a elegance. Vylepšená verze stylu art deco je ideální pro současné bydlení.   

Krásný byt má vysoké stropy, dobové detaily, spoustu světla, zdobené stropní růžice a soklové lišty, parkety, oblouky a bílé stěny. Každý detail je přesně promyšlený a vhodně zkombinovaný s moderním vybavením. Vznešenost interiéru podtrhuje zvolená paleta barev, kde vás nadchne růžová, královská modrá a nápadná tmavě fialová.

Výrazné prvky, zdobení a jemné barvy dělají z obývacího prostoru pohodové místo. Zdroj: Crosby Studios

Kuchyně a jídelna působí noblesně a elegantně. Tvarově neotřelá závěsná svítidla spolu s digestoří chytře zaplňují prostor a vizuálně jsou nadmíru zajímavá. Minimalistickou kuchyni vyvažuje elegantní nábytek. Za zmínku stojí především židle u jídelního stolu a barové židličky u kuchyňského ostrůvku. Jsou potažené přepychovými látkami se spoustou zlatých detailů. Velmi povedeným designovým kouskem je mramorový kuchyňský pult s mosaznými detaily, které výborně ladí k čistě bílé kuchyňské lince. Dveře jsou čalouněné fialovou textilií.

 

Velmi pohodlná postel s úložným prostorem

 

Obývacímu pokoji vévodí policový systém plný knih spolu s pianem. Bez povšimnutí nezůstane ani kamenný krb. Sedací souprava je růžová, což je v tomto domově velmi častá barva. Rozhodně jde o výrazný prvek doplněný bílým zdobeným konferenčním stolkem. Architekti v obývacím pokoji ponechali ozdobnou stropní růžici, která místnosti propůjčuje historický podtext. Vše perfektně vyvažují zlaté detaily a spousta denního světla díky velkým oknům. V malé chodbě je pohovka k posezení a chvilkovému odpočinku. Dá se sem také hezky zalézt s dobrou knížkou a odpočívat. Jednoduchý prostor zdobí dva zlaté stojany, které jsou samy o sobě velmi výrazné, takže nejsou potřeba už další dekorace. Chodba navazuje na obývací pokoj, je elegantní, ale zároveň zachovává historický duch. Bílá barva navozuje zdání  čistoty a světla. 

V dětském pokoji sice spí chlapec a děvče, ovšem mají spaní tak chytře rozdělené, že každý má své místo a soukromí. V místnosti je prakticky vyřešené zděné patro. Pod ním je šatní skříň a police na knihy a dekorace. Nesmí chybět jednoduchý psací stůl se židlí a kusový koberec s květinovým vzorem. Celý pokoj má poměrně výrazné barvy, ať už jde o koberec nebo lůžko s tmavě modrým čalouněním a zelenou stěnou za ním. I přes takovou barevnost nepůsobí pokoj křiklavě. Vše je vyvážené a příjemné na pohled.

Dětský pokoj pro dva, ale přesto oddělený. Zdroj: Crosby Studios

Ložnice v tomto bytě má opravdu velkorysý prostor. Postel není nijak utlačovaná, a tak je pohodlně umístěna uprostřed místnosti. Jen čelo postele je u stěny. Nechybí všudypřítomná růžová jako přehoz. Postel působí trochu staromódním dojmem. Nesmí chybět kusový koberec, aby nezábly nohy, a samozřejmě nějaké úložné prostory. Z ložnice se dá vyjít rovnou na terasu. V ložnici opět panuje spíše minimalismus a nic zbytečného tu nenajdete. Vestavěná šatní skříň pojme všechno oblečení majitelů. Drobnosti se vejdou do konferenčního stolku. 

Elegantní ložnice poskytuje spoustu prostoru pro dokonalý odpočinek. Zdroj: Crosby Studios

K bytu náleží hned dvě koupelny. Jedna je plná grafických prvků s jemně růžovými stěnami a černými okraji, zatímco druhá demonstruje nenápadný luxus v podobě mramoru a dřeva. V obou koupelnách je umístěna vana, protože majitelé milují koupání a relaxaci v horké vodě. Růžová koupelna má trochu industriální vzhled, všude nalezneme čisté a rovné linie. Ve druhé koupelně vítězí na plné čáře elegance a noblesa. Obě místnosti jsou velmi minimalistické a nikde nenajdete jedinou zbytečnost. Odvážný a místy trochu divoký styl tohoto bydlení není pro každého. Nabízí ovšem spoustu inspirace, historických skvostů a zajímavých řešení. Na první pohled zde proudí příjemná energie a pohoda. Každá jednotlivá část perfektně ladí a přesně odráží vkus a přání majitelů bytu. 

Černé linky dodávají koupelně výrazný ráz. Zdroj: Crosby Studios

Zdroj: Crosby Studios

Fotogalerie:

 

Skleněné dveře jsou ozdobou každého domova

 

 


You must be logged in to post a comment Login