Koupelny

HI-FI, co svět neviděl!

Od   | 

Hi-Fi, tedy high fidelity, je pojem používaný audiofily i výrobci spotřební elektroniky pro označení vysoké věrnosti reprodukce akustického signálu, případně celé cesty od záznamu po reprodukci. Zařízení, označovaná jako Hi-Fi, mají splňovat minimální požadavky, specifikované normou DIN 45 500 z roku 1966. Pojem byl užíván od 50. let 20. století, po roce 2000 se pro nejdražší a nejkvalitnější zařízení, ale užívá spíše pojem high-end audio.

Ale co když někdo s vysokou věrností reprodukuje právě Hi-Fi? Co pak? Prozradím vám to. Pak nezbývá než smeknout pomyslný klobouk, odhodit ho tak daleko, jak jen dokážete, sklopit cudně zrak a pak se sklonit nejen před nápadem, ale i jeho zpracováním a následným provedením. Designéři z Gessi to zase všem nandali na celé čáře. Možná proto, že se poprvé někdo nepokusil přinést do vaší koupelny zvuk, ale naopak nechal rozeznít ji. Zkusil zahrát na romantickou strunu i tak černým a skeptickým duším, jako jsme my, lidé z oboru, kteří na každý další veletrh jedou se strachem, že už nepřijde nic, co by je uchvátilo. A ejhle.

Řekli byste, že se jedná o ovládání termostatické baterie?

A já jsem vibrovala. Já jsem si z Hi-Fi by Gessi sedla na zadek. Já jsem se chvěla tak, že jsem musela týden počkat, až se trochu uklidním, abych o té nádheře dokázala vůbec něco napsat. Z hlediska užitného jsou to „jen“ termostaty jednocestným počínaje a pěticestným konče. Ale jakých! J a k ý ch!
Ovladače vypadají jako ovladače skutečné Hi-Fi soupravy, a to včetně označení on-off. To zná úplně každý. Každý intuitivně otočí kolečkem, čímž si pustí vodu, a pak si podle piktogramu na tlačítku vybere požadovanou funkci a jen zmáčkne. On. A když ho omrzí, zase tlačítko zmáčkne. Off.
On-off. On-off. On-off. Termostické baterie mohou být buď vestavné do zdi a nebo montované na zeď, takže ve sprchovém koutu pak plní i funkci praktické poličky; i tady úmysl naprosto chápu – je to tak čistý design, že cokoliv dalšího už by působilo spíše rušivým dojmem.

Nástěnný termostat slouží zároveň i jako praktická polička

Řadu doplňují sprchové panely. K jejich instalaci není potřeba žádné podomítkové těleso, montují se na zeď, tloušťka materiálu jsou pouhé 4 mm a krom termostatické baterie a hlavové sprchy s funkcemi déšť nebo kaskáda jsou vybaveny také ruční sprchou s magnetickým držáčkem, takže si ji můžete během sprchování nastavovat a hlavně odkládat dle potřeby. Už žádné šermování rukama kolem sebe, když vám steče šampon do očí!

Tloušťka sprchového panelu jsou pouhé 4 mm

Designéři říkají, že série Hi-Fi rozezní všechny vaše smysly. A mají pravdu, rozezní. Začne to tím, že sérii přijdete na chuť okamžitě (nejpozději jakmile přestanete lapat po dechu) a dál už jen posloucháte, cítíte, slyšíte. Nejen #srdcebeat .

Hi-Fi – to není jen zvuk vašeho wellness

A to nejlepší nakonec – otázkou ceny se prozatím vůbec nemusíme zaobírat. Celá kolekce bude k dostání v horizontu do dvou let. Věřte mi, že dva roky utečou jako voda. A my, co chodíme do zaměstnání, jsme alespoň získali trochu času – našetřit! A plagiátů bych se nebála – jedná se o patent a buďte, respektive buďme si jistí, že si ho i ohlídají.

P. S. Ten, jehož jméno nesmím vyslovit, pravil, že tohle je čirá hipsteřina. Což je prakticky totéž, co říkám já, jen on je někdy výrazově úspornější. Někdy…

Fotogalerie:


You must be logged in to post a comment Login