Inspirace

Halloween je za dveřmi: Vytvořte s dětmi originální dekorace

Od   | 

Halloween připadá na 31.11. a je skvělou příležitostí uspořádat večírek, udělat si doma zábavu s dětmi nebo si zkrátka jen vyzdobit dům. Dýně, netopýři, ale i pavouci. To vše k Halloweenu bezpochyby patří. Navíc do výroby strašidelné dekorace můžete zapojit ratolesti, a užít si tak společně strávené odpoledne plné zábavy. Připravte si tedy černou, oranžovou a červenou barvu a pusťte se do toho. 

Vytvořte haloweenskou výzdobu hned od dveří. Zdroj: Pexels

Základem je vydlabaná dýně s pořádně strašidelným úšklebkem

První, co si při slově Halloween vybavíme, jsou vydlabané dýně se strašidelným „obličejem“. Přidáte-li svíčku, rozzáříte dětské oči na maximum. Připravte si tedy dýni, která je přímo určena k vydlabávání, dále ostrý nůž, lžíci na dlabání a misku na zbytky. Pod dýni si dejte noviny a začněte. V první řadě odřízněte hořejšek dýně kole stopky a vnitřek vydlabávejte lžící. Opatrně na to, abyste lžící neprodlabali stěnu. Na druhou stranu pokud necháte silnou slupku, bude se vám obličej dýně hůře vyřezávat. Jakmile je dýně vydlabaná, vezměte si k ruce nůž a podle inspirace vyřezejte takový motiv, jaký chcete. Pamatujte na to, že čím strašidelnější, tím lepší!

Vyřezávání dýní k podzimu patří. Zdroj: Pexels

Dýně z vlny

Co si takhle vytvořit netradiční dýni? K výrobě vám postačí klubko vlny v libovolné barvě (pokud možno žluté, červené, nebo oranžové), tekuté lepidlo a balonky. Balonky nafoukněte do takové velikosti, v jaké chcete mít finální dýni. Nafouknutý balónek potřete po celém povrchu tenkou vrstvou lepidla a začněte na balónek omotávat ve všech směrech vlnu z klubíčka. Jakmile budete s hustotou spokojeni, nechte minimálně 24 hodin zaschnout. Poté stačí jen balónek opatrně propíchnout špendlíkem a hořejšek dýně ozdobit stopkou, nebo lupeny. 

Dýně z klubíčka vlny je originální. Zdroj: Pinterest

Existují ale i další řešení, jak vyrobit dýně z vlny. Například tak, že klubko vlny namotáte dokola na čtyři prsty – podle toho, jak chcete mít výsledné dýně velké. Nakonec dýni uprostřed vlnou utáhnete do požadovaného tvaru. Stačí už jen libovolně dozdobit a pověsit na provázek tak, aby vytvořily dýňový řetěz. Tato dekorace skvěle vynikne na oknech, nebo na komodách. 

Jednoduché a originální dýně. Zdroj: Pinterest

Strašidelné svíčky

Nic nevytvoří tolik strašidelnou atmosféru, jako jsou svíčky. Zavařovací sklenice se právě pro tuto dekoraci mohou skvěle hodit. Čisté sklenice pomalujte s dětmi dle své fantazie! Nezapomeňte použít speciální barvy na sklo. A pokud budete chtít svíčky ze sklenic ještě něčím doplnit, pak vyzkoušejte stejný postup s plechovkami. 

Svíčky ze sklenic můžete doplnit i ozdobami z plechovek. Zdroj: Pinterest

Dřevěné plaňky od plotu nevyhazujte

Zbylo vám na zahradě par kusů dřevěných planěk od plotu? Pak je použijte pro halloweenskou dekoraci. Použijte dlouhé plaňky, ale nařežte i krátké. Poté je nezapomeňte nabarvit typickými barvami pro Halloween a udělejte jim pořádný, strašidelný obličej! Hotové dílo se bude skvěle vyjímat vedle vstupních dveří, či na verandě.

Plaňky od plotu proměňte v halloweenskou dekoraci. Zdroj: Pinterest

Nezapomínejte na terasu

Neopomínejte ani na terasu či balkon. Skvěle se zde bude vyjímat tematická rohožka, strašidelné nápisy, lucerny, dýně, nebo podzimní květiny. Chcete-li něco zvláštního, zavěste ke stropu čarodějnické klobouky. Pro umocnění atmosféry jich pověste víc. 

K dekoraci můžete použít i čarodějnický klobouk. Zdroj: Pinterest

Netopýři z papíru

Do této jednoduché, nízko nákladové, ale zároveň skvělé dekorace se můžete pustit i v momentě, kdy nemáte času nazbyt. Stačí pořídit černý papír, přehnout ho napůl a nůžkami vystřihnout podle šablony, nebo podle své fantazie netopýra. Takto vyrobení netopýři mohou během Halloweenu skvěle ozdobit nejen dětský pokoj. Vytvořte jich více a nalepte je v několika řadách. 

Netopýři z papíru budou bavit děti. Zdroj: Pinterest

Fotogalerie:

Jak netradičně osvětlit interiér?

 

 


You must be logged in to post a comment Login