Inspirace

Ani v garsonce nesmí chybět úložné prostory. Ukážeme vám, kde pro ně najít místo

Od   | 

V převážné většině postrádáme v malém bytě dostatek úložného prostoru. Nezoufejte, protože i v garsonce dokážete vykouzlit úložné prostory a možná by vás ani nenapadlo, kde je možné je zřídit. Přinášíme tipy, jak malý prostor využít naplno a zároveň se v bytě nedusit.

Lůžko umístěte na vyvýšené pódium a hned máte úložný prostor. Zdroj: Pinterest

Až ke stropu

Disponuje vaše garsonka vysokými stropy? Pak máte vyhráno. Úložný prostor lze skvěle vměstnat do prostoru od podlahy, až ke stropu, čímž zabere mnohem méně místa, než kdybyste ho rozestavěli po celém bytě. Vždy ale přizpůsobte umístění věcí ve výšce podle potřebnosti – do vyšších pozic umísťujte sezónní oblečení a věci, které nepotřebujete každý den. Nezapomeňte si pro lepší přístup k vyšším policím pořídit schůdky nebo stylový žebřík. Skvělé řešení může také skýtat vyvýšené spaní, které nemusí sloužit pouze pro postel. S trochou snahy sem vměstnáte i malý úložný prostor. 

Pro komody využijte prostor od podlahy až ke stropu. Zdroj: Ikea

Schovka pod postelí, či pod sedačkou?

Mezi praktické úložné prostory se také osvědčil úložný prostor pod postelí nebo sedací soupravou. Na trhu najdete vyšší postele určené do malých prostorů s výsuvnými zásuvkami nebo boxy. Do těchto míst umístěte například sezónní oblečení nebo obuv. Hodí se také pro skladování ložního prádla i jiných nezbytností, na které v garsonce už nezbylo místo.

Vyvýšené patro s postelí může taktéž poskytnout úložný prostor. Zdroj: Pinterest

Využijte kuchyni

I malá kuchyně umístěná v garsonce může být využita jako úložný prostor. Kromě skříněk a komod, do kterých se musí vměstnat veškeré nádobí a potřeby k vaření, myslete na každý kousek místa a vybírejte ze skříněk, které končí těsně pod stropem. I sem můžete uložit spoustu věcí, které nemáte každý den v ruce, a nemusí to být pouze kuchyňské potřeby. 

V kuchyni využijte skříňky až ke stropu. Zdroj: Pinterest

Úložná stěna do předsíně

Většina předsíní počítá s umístěním úložného prostoru. Ideální je pořízení vestavěné skříňové stěny od podlahy až ke stropu, která nepřekáží a zároveň neubírá místo. Pokud však ani pro takovou skříň místo nemáte, je ideální zvolit uzpůsobený předsíňový nábytek, jako je malá komoda, botník a věšák. V malém prostoru se budou vyjímat komody a skříně se zrcadlovými dveřmi. Prostor příjemně opticky zvětší a prosvětlí. 

Umístěte co nejvíce úložného prostoru do předsíně. Zdroj: Pinterest

I stěny pojmou úložný prostor

Skvělým řešením pro umístění úložného prostoru v garsonce jsou také stěny. Vytvořte si dokonalý doplněk díky policím a poličkám, které pojmou veškeré knihy, fotografie, či dekoraci. Fantazii se meze nekladou, a proto je můžete rozmístit asymetricky, i v několika barvách. Dosáhnete tak moderního a originálního vzhledu.

Police nezaberou místo a mohou vytvořit zajímavý doplněk. Zdroj: Clei

Krabice, boxy a taburety

Na trhu najdete stylové krabice a boxy, které se ve vašem interiéru mohou skvěle vyjímat. Pojmout mohou nejen sezónní potřeby, ale i jiné, různorodé věci. Vytvoříte tak stylový a hlavně praktický doplněk bydlení. V posledních letech se staly velmi oblíbenými pomocníky praktické taburety. Nejen že získáte prostor k sezení navíc a i pěknou dekoraci, ale také mohou disponovat úložným prostorem pro schování drobností.

Fotogalerie:


You must be logged in to post a comment Login