Inspirace

Garnýže v interiéru? Průvodce jejich snadným výběrem

Od   | 

Dříve byly garnýže zcela běžnou součástí každého interiéru. Skvěle doplnily ložnice, obývací pokoje i dětské pokojíčky a jednoduše do nich vnesly závěsy i záclony. Potom se na chvilku záclony dostaly do pozadí, ale naštěstí jsou nyní opět zpátky na scéně i se závěsy. Víte, jak vybrat vhodné garnýže do interiéru?

Začněte volbou vhodného rozměru

První, na co se při výběru garnýže musíte zaměřit, je správná délka. Garnýž nad oknem by měla být delší než samotné okno, a to alespoň o 15 cm na každé straně (po držák). Bude to tak vypadat lépe a záclony či závěsy vám spolehlivě zakryjí okenice. Dále je nutné zvážit provedení. Tím máme na mysli jednotyčovou a dvoutyčovou záclonovou konzoli. Budete ji používat pouze k pověšení záclon? Jedna tyč vám bohatě postačí.

Jak sladit garnýže s místností?

Kromě vhodného rozměru je důležité vybrat také ten pravý materiál konzole. Kvalitní kovové garnýžebílo-černém a černém provedení se budou nádherně vyjímat v interiéru, kde jsou bílé zdi a doplňky v černé barvě. Stříbrné tóny garnýží nic nezkazí v moderně zařízené kuchyni či jídelně. Do klasických či rustikálních interiérů se samozřejmě hodí i přírodní dřevěné garnýže. Vybrat můžete také dekorativní vyřezávanou koncovku, která podtrhne tento styl.

Vsaďte na kvalitu

Posledním, ale neméně důležitým kritériem, je volba obchodu, kde si konzoli zakoupíte. Vyhněte se nekvalitním materiálům, které se vám zřítí při prvním zavěšení záclon a raději se vydejte cestou kvality. Synonymem kvalitní garnýže nemusí být závratně vysoká cenovka. U ověřených a spolehlivých prodejců zakoupíte skutečně špičkové konzole, které vám vydrží po celý život a za velmi příznivou cenu.

Vyberte si garnýž do svého domova zcela podle svých představ. Místo, kam ji budete chtít umístit, si raději několikrát přeměřte a poté se poohlédněte, jaké barvy jsou v daném interiéru zastoupeny v největší míře. Útulnost a atmosféru obývacímu pokoji, kuchyni, jídelně či ložnici dodají nejen vhodně zvolené závěsy a záclony, ale také samotné konzole, z kterých budou přirozeně splývat.

 

 


You must be logged in to post a comment Login